REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Rusza runda rewanżowa. Apetyt Rysic na trzy punkty

Rzeszowskie siatkarki liczą w piątek na zdobycie kompletu punktów (Fot. TAURONLiga)

Przed siatkarkami PGE Rysic kolejny mecz z niżej notowanym zespołem. W piątek ekipa z Rzeszowa zmierzy się z Metalkas Pałacem Bydgoszcz, który do tej pory wygrał dwa razy. Spotkaniem tym rzeszowianki rozpoczną rundę rewanżową. W pierwszej zespół trenera Stephane Antigi wygrał nad Brdą 3-0.

TAURON LIGA

Zdecydowanym faworytem są wicemistrzynie Polski, które po I rundzie maja bilans 8-2. Często jednak rzeszowianki w konfrontacjach z niżej notowanym rywalem mają problemy z koncentracją.

– Zespoły te wiedzą, że nie mają nic co stracenia i z dużą determinacja chcą wygrać każdy set, mecz. Walczą ambitnie i często jest nam po wysoko wygranym secie w kolejnym ciężko utrzymać koncentrację, a rywalki to wykorzystują. Naszym celem zawsze jest zwycięstwo za trzy punkty, obojętnie z kim gramy. Mam nadzieję, że wygramy z Bydgoszczą i dopiszemy kolejny komplet punktów – mówi rozgrywająca PGE Rysic, Gabriela Makarowska-Kulej.

Przyjmująca Weronika Szlagowska dodaje. – Na pewno Bydgoszcz nie odpuści nam meczu. W tym zespole są dziewczyny, które potrafią grać dobrze w siatkówkę i nie jest tak, że one się położą przed nami, tylko będą się starały utrzeć nam nosa, zresztą jak każda drużyna w tym sezonie. Nawet niedawny mecz z Tarnowem udowodnił, że nasz zespół ma swoje wzloty i upadki. Czasem zdarza się nam jakiś gorszy występ. Mecz Bydgoszczą na pewno będziemy chciały wygrać za trzy punkty i skończyć go jak najszybciej, bo czekają nas niedługo Święta Bożego Narodzenia, a jeszcze przed nami spotkanie z ŁKS-em, które też jest bardzo ważne – stwierdza przyjmująca PGE Rysic.

Rysice w komplecie

Do gry wróciła już rozgrywająca Katarzyna Wenerska i zespół jest już w komplecie.

 – Jeśli chodzi o zdolność do gry, to praktycznie już wszystkie z nas są zdrowe. Zdarzają się oczywiście jakieś urazy, ale na szczęście minimalne i generalnie każda z nas jest gotowa do gry – dodaje Szlagowska.

Zespół z Rzeszowa półmetek I rundy zakończył na pozycji wicelidera z czteropunktową stratą do Grupy Azoty Chemika Police.

PGE Rysice mają jednak jeszcze do rozegrania zaległy domowy mecz z mistrzem Polski, ŁKS-em Commercecon (23.12. – godz. 14.45).

– Myślę, że ogólnie spisujemy się coraz lepiej – mówi Stephane Antiga, szkoleniowiec zespołu z Rzeszowa, którego po serii spotkań z teoretycznie słabszymi zespołami czeka za tydzień szlagierowo zapowiadający się mecz z mistrzem Polski.

– Teraz widać, że ŁKS gra już coraz lepiej. Niektóre zespoły miały szczęście, że mierzyły się z łodziankami na początku sezonu. Z drugiej strony, my też nie graliśmy początkowo dobrze. Stałym punktem kalendarza ligowego jest to, że dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu mierzą się ze sobą pod koniec pierwszej rundy, więc to będzie bardzo interesujące starcie – kontynuuje francuski szkoleniowiec zespołu z Rzeszowa.

Najpierw jednak musimy pokazać się z dobrej strony w meczu z Bydgoszczą zdobywając komplet punktów. Pomiędzy tymi meczami będziemy też oczywiście pracować, bo cały czas chcemy rozwijać nasze umiejętności i grać lepiej w każdym elemencie, a jeśli to możliwe, to też dokonywać zmian i korzystać z większej ilości zawodniczek. Najważniejsze będzie jednak zdobycie kompletu punktów – kończy Antiga

31 sezonów w najwyższej klasie

Zespół z Bydgoszczy od 31 sezonów występuje na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Poprzedni sezon zakończył na 8. miejscu, a w tym miało być lepiej ale jak na razie tak nie jest. Tworzenie nowego zespołu zaczęto w Bydgoszczy tuż po zakończeniu poprzednich rozgrywek, podpisując nowy kontrakt z Jakubem Tęczą.

Młody szkoleniowiec w lutym zastąpił Mirosława Zawieracza, którego wcześniej był asystentem.

W zespole doszło do sporych roszad kadrowych. Karierę zakończyła Magdalena Mazurek, która była rozgrywającą Pałacu w sumie przez osiem sezonów.

Pozostała w klubie ale jako menedżerka drużyny, zamieniając na tej funkcji Ewę Kowalkowską.

Zespół teraz na rozegraniu prowadzi Paulina Bałdyga, a ważnymi ogniwami są m.in. byłe siatkarki Developresu Rzeszów: Pola Nowakowska i Dominika Witowska.

PGE RYSICE RZESZÓW – METALKAS PAŁAC BYDGOSZCZ

piątek, godz. 17.30

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin