Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Ostatni mecz Resovii w tym roku. „Pasiaki” muszą przejść Odrę

Resovia, która dała plamę w ostatnim meczu ze Zniczem Pruszków, w piątek zagra ostatni mecz w tym roku. Czy zwycięski?
(Fot. Wit Hadło)

Na koniec ligowego grania w bieżącym roku, Resovię czeka arcyważny, a zarazem arcytrudny mecz. „Pasiaki” na stadionie przy ul. Hetmańskiej zmierzą się z zajmującą obecnie 3. miejsce Odrą Opole.

FORTUNA I LIGA

W klubie przy Wyspiańskiego nadal panują minorowe nastroje. Resovia poniosła wstydliwą porażkę przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków, tracąc w prosty sposób jeden pkt w doliczonym czasie meczu. Dwie stracone bramki przez biało-czerwonych wołały o pomstę do nieba. Rafał Ulatowski wciąż musi zatem troszczyć się o poprawę gry w obronie.

 – W dalszym ciągu popełniamy proste błędy w defensywie i to jest skutek miejsca, które zajmujemy w tabeli – powiedział po swoim nieudanym debiucie nowy szkoleniowiec rzeszowian.

– To, że tracimy znowu bramki, to świadczy tylko o tym, że albo mało pracujemy, albo robimy coś nie tak, jak trzeba – smucił się trener biało-czerwonych.

Piłkarze Ulatowskiego muszą czym prędzej wyciągnąć wnioski, bo strata do bezpiecznej lokaty w tabeli nie zmalała (4 pkt). Na koniec ligowego grania zawodników w pasiakach czeka wymagająca potyczka z zajmującą najniższy stopień podium Odrą Opole. Ta na dodatek – obok Lechii Gdańsk – odznacza się najlepszą skutecznością w defensywie.

Opolanie bez gwiazdy

Piątkowy rywal podopiecznych Ulatowskiego to bodaj największa rewelacja obecnego sezonu. Popularna „Oderka” w poprzednim sezonie zajęła miejsce tuż nad zespołami, które pożegnały się z I ligą.

Latem natomiast przy Oleskiej 51 nie dokonano rewolucji kadrowej, jak choćby w Resovii. Budowana od dawna drużyna w końcu wskoczyła na te najwłaściwsze tory i dziś jest blisko gry o powrót po latach do ekstraklasy.

Trener Adam Nocoń zbudował kolektyw, który potrafił ograć takie firmy jak: Wisła Kraków, Arka Gdynia, Miedź Legnica czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. To drużyny, w których typowano głównych kandydatów do awansu.

Mówiąc o jakości ekipy z Opola, nie sposób pominąć jej największej gwiazdy oraz najlepszego strzelca – Borjy Galana. Hiszpan to mózg ofensywy opolskiej rewelacji, który dał się we znaki resoviakom na początku sezonu.

W 2. kolejce Odra wygrała 3-0, a wynik solową akcją przypieczętował wychowanek Atletico Madryt. Na szczęście dla popełniającej koszmarne błędy defensywy rzeszowian Galana zabraknie w piątek, bo w starciu ze Stalą Rzeszów, mimo że uratował Odrę przed porażką, trafiając do siatki z rzutu karnego, to otrzymał także 4 żółtą kartkę i z Resovią musi pauzować.

Nie będzie nowej drużyny

Daleka od dobrej formy Resovia, aby myśleć o korzystnym rezultacie, obok poprawy gry w tyłach, musi zagrać znacznie odważniej w ataku. Ofensywa „Pasiaków” w starciu ze Zniczem była równie rażąca, jak gra w destrukcji, dlatego koniecznie trzeba podjąć więcej ryzyka przy próbie zaskoczenia nienagannej defensywy z Opola.

– Będziemy walczyć. Trudno mi obiecywać „gruszki na wierzbie”. Darujemy bramki przeciwnikom i to się musi zmienić. Musimy grać w bardziej odpowiedzialny sposób – podkreśla Rafał Ulatowski.

Jednocześnie zwraca on uwagę na wykrzesanie z podopiecznych ich największych walorów.

– Nie ma innej recepty. Nie zamienimy zawodników i nie będziemy nową Resovią. Tymi piłkarzami musimy obronić I ligę – mówi opiekun biało-czerwonych.

RESOVIA – ODRA OPOLE

PIĄTEK, GODZ. 18

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin