Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Zmarł były trener siatkarzy Resovii

Władysław Pałaszewski. (Fot. PlusLiga)

W wieku 87 lat zmarł Władysław Pałaszewski, były siatkarz reprezentacji Polski, a później trener m.in. Resovii z którą w 1972 zdobył mistrzostwo Polski, a rok później wicemistrzostwo.

SIATKÓWKA

Władysław Pałaszewski urodził się 10 maja 1936 r. Grał w Sparcie Legnica, AZS-ie i Gwardii Wrocław, z którą zdobywał dwa medale mistrzostw Polski. 13 razy wystąpił w barwach reprezentacji narodowej, z którą był na mistrzostwach świata 1962, zajmując szóstą lokatę. Już w czasie gry zajął się trenowaniem żeńskiej sekcji AZS. Był również trenerem męskiej sekcji Gwardii święcąc w tej roli spore sukcesy – trzy złote medale mistrzostw Polski i dwa wicemistrzostwa. Był asystentem reprezentacji Polski seniorek na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 1964 r. Następnie prowadził młodzieżową reprezentację Polski. Pierwszą reprezentację seniorów prowadził dwa razy w ramach zastępstwa – najpierw Aleksandra Skiby, a w 1983 r. legendarnego Huberta Wagnera. W Rzeszowie pracował jako trener przez dwa lata. W sezonie 1071/72 poprowadził Resovię do mistrzostwa Polski, a rok później zdobył z nią wicemistrzostwo.

Był również cenionym sędzią. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Montrealu, gdzie prowadził finał kobiecego turnieju. W 2003 uhonorowano go miejscem w Alei Gwiazd Polskiej Siatkówki w Miliczu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin