REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 22 lutego 2024

Pani Anna ostrzega: wcisnęli mi 3 kg tabletek. I rachunek na 500 zł

Pani Anna ostrzega seniorów
Seniorzy nie dajcie się omamić tym oszustom – apeluje pani Anna z Rzeszowa. (Fot. Anna Moraniec)

Zamiast oleju z łososia norweskiego seniorka z Rzeszowa dostała od firmy Natural Pharmaceuticals trzy kilogramy tabletek, których nie zamawiała. I fakturę na niemal 500 zł. – Gdybym je zażyła, to bym już nie żyła – mówi. I ostrzega przed oszustwem.  

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

– Moja skrzynka pocztowa pęka w szwach, codziennie zasypywana jest ulotkami, broszurami firmy Natural Pharmaceuticals, chociaż od dawna nic nie zamawiam. Bo zamówiłam raz i nie dostałam tego, co chciałam. Skusiłam się bowiem na Omega Marine premium, olej z łososia norweskiego. Przysłano mi natomiast trzykilogramową paczkę czegoś, czego nie zamawiałam, a która zawierała FlexiMed, na odbudowę stawów. W dodatku kazano mi zapłacić 494,45 zł – mówi Ewa Eichler-Zapart z Rzeszowa.

Żeby seniorzy nie dali się nabrać

Do Super Nowości zadzwoniła, żeby ostrzec innych.

– Jestem pewna, że gdybym zażyła tyle tabletek, to bym już nie żyła. Proszę o tym napisać. Nie dlatego żeby mi pomóc, ale po to, by inni seniorzy nie dali się nabrać na naciągany biznes, który robią niektóre firmy – mówi nasza Czytelniczka.

Pani Anna rzeczywiście ma spory zapas ulotek, zachwalających suplementy diety, a produkowanych przez firmę Natural Pharmaceuticals. A to na na wspomożenie odchudzania (ma 83 lata), a to na odporność, na witalność, energię, żeby była młodsza.

– Nawet listonosz pytał, czy tego wszystkiego potrzebuję – uśmiecha się mieszkanka Rzeszowa

Mają seniorów za idiotów

I podkreśla, że tylko raz dała się skusić i zamówiła kapsułki z olejem łososia norweskiego OmegaMarine premium.

– Teraz wiem, że to był błąd. Przysłano mi bowiem trzy kilogramy czegoś. Mówię „czegoś”, bo paczka zawierała nie kapsułki oleju, ale szare tabletki, suplementu diety FlexiMed, mającego odbudować mi stawy. Ja mam 83 lata i wiem, że biegać, ba chodzić bez wsparcia kul nie będę, nawet jak połknę te wszystkie tabletki naraz – opowiada nasza Czytelniczka.

Przesyłka z Natural Pharmaceuticals
Zamiast kapsułek z olejem łososia norweskiego OmegaMarine premium pani Anna dostała trzy kilogramy szarych tabletek. Do tego zapas witaminy C i bransoletkę „ze szczerego złota”. (Fot. Anna Moraniec)

Na zachętę do paczki firma Natural Pharmaceuticals dołożyła zapas witaminy C na cały rok, a także bransoletkę „ze szczerego, 18-karatowego złota”. 

– To świadczy tylko o tym, że mają seniorów za całkowitych idiotów. Jakby tego było mało, nic nie dała interwencja, że tego nie zamawiałam i nie będę za to płacić. Dostałam fakturę, oczywiście rozłożoną na 12 rat, na 494, 45 zł. I ciągle dostaję ponaglenia, straszą mnie nawet wciągnięciem na listę dłużników – mówi pani Anna.

Czego oczekuje od Super Nowości? Nawet nie tego żeby ją uwolnić od natarczywych łupieżców, ale ostrzeżenia innych seniorów.

– Nie dajcie się omamić. Nie ma cudownych suplementów diety, które przywrócą wam sprawność, witaminy C, B, K, nawet zażywane w dużych ilościach, nie przywrócą Wam zdrowia i młodości – mówi pani Anna. 

– Firmy, które Wam to oferują to po prostu oszuści, którzy chcą wyciągnąć od was pieniądze, czasem ostatnie grosze. Na ulotkach wrzucanych do skrzynek piszą o milionie zadowolonych klientów. Nie zostańcie milionowym pierwszym klientem – apeluje.

Firma Natural Pharmaceuticals nie odpowiada. Ma zarzuty od UOKiK

O komentarz do zarzutów pani Anny zwróciliśmy się do firmy Natural Pharmaceuticals. Maila z prośbą o komentarz wysłałam 28 sierpnia, powtórzyłam go 4 września. Do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi.

Tymczasem okazuje się, że spółka Natural Pharmaceuticals w Warszawie znana jest urzędowi dbającemu o przestrzeganie praw konsumentów.  Już rok temu otrzymała bowiem od prezesa UOKiK, Tomasza Chróstnego, zarzuty naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Prezes Urzędu wszczął nawet postępowanie w sprawie nałożenia kary na osobę zarządzającą tą firmą, która mogła umyślnie doprowadzić do naruszenia praw konsumentów. Zgodnie z prawem, jeśli do tego doszło, może jej grozić kara do 2 mln zł za każdą praktykę.

Aktualizacja:

Kilka dni ukazaniu się artykułu otrzymaliśmy odpowiedzi: Natural Pharmaceuticals odpowiada na nasz artykuł.

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin