Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Strefa wolna od tytoniu to w Kolbuszowej fikcja

Problem małoletnich palaczy dotyka głównie „Manhattanu” czyli obiektów mieszkalno-handlowych położonych przy ul. Janka Bytnara w Kolbuszowej. (Fot. Paweł Galek)

Mieszkańcy ul. Janka Bytnara w Kolbuszowej skarżą się na młodocianych palaczy z okolicznych szkół. – To co oni robią, jaki bałagan po sobie pozostawiają, to się w głowie nie mieści. Sprzątamy kilka razy dziennie. Nic to nie daje – alarmuje Krzysztof Wójcicki, który prowadzi działalność gospodarczą w tym rejonie miasta. Co ciekawe, ulica ta od ponad trzech lat jest… strefą wolna od dymu tytoniowego. 

Problem małoletnich palaczy dotyka głównie „Manhattanu” czyli obiektów mieszkalno-handlowych, które są położone naprzeciw Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. To głównie uczniowie tej placówki kopcą ludziom pod oknami.

Problem tej uderza również w przedsiębiorców. Stąd petycja mieszkańców ul. Bytnara o ustanowienie strefy wolnej od dymu tytoniowego. Jej pokłosiem jest podjęta w 2019 r. przez kolbuszowskich radnych miejskich uchwała o strefie wolnej od tytoniowego dymu.

Problem nieletnich palaczy narasta

Minęły cztery lata i… nic się nie zmieniło. Na własnej skórze doświadcza tego prowadzący tam działalność gospodarczą Krzysztof Wójcicki.

– Bardzo proszę o to, aby zmobilizować Straż Miejską do tego, aby pojawiała się na „Manhattanem” codziennie przed godz. 8 – apelował do władz gminy. – Robi się ciepło, problem nieletnich palaczy narasta. Sprzątamy jako właściciele lokali po dwa-trzy razy dziennie. Nic to nie daje. To jest nie do upilnowania. A przecież obowiązuje przepis zakazu palenia – denerwuje się Wójcicki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mandat dla policjantki z Kolbuszowej za… wezwanie policji

– Czasami strażnicy podjeżdżają, ale oni nie specjalnie wychodzą z samochodu. A jak wychodzą, to młodzież ucieka. Ja nie jestem zwolennikiem karania mandatami, ale chyba musimy to zrobić. Większość z tych palaczy jest niepełnoletnia. Może w końcu rodzice zobaczą, że ich dzieci przepalają ich pieniądze i dokuczają ludziom – apelował Wójcicki.

Jan Zuba: Straż Miejska ma na głowie całą gminę

– Straż Miejska ma przekazane, żeby codziennie patrolować ten rejon – zapewniał burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba. – Nie zawsze jest to możliwe, bo nie są tylko od tego, żeby spacerować ulicami miasta. Mają na głowie całą gminę, a dzieje się wiele i muszą w pogotowiu.

__________

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin