REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

E-papier zamieni tradycyjny papier? W Rzeszowie testują elektroniczne rozkłady jazdy autobusów

Podróżni odjazdy miejskich autobusów na elektronicznej tablicy mogą zobaczyć przy Galerii Rzeszów czyli na przystanku Piłsudskiego Urząd Marszałkowski 08. (Fot. ZTM)

Na razie w Rzeszowie tylko na jednym przystanku pojawiła się elektroniczna tablica z rozkładem jazdy MPK. Zastąpiła papierowy rozkład. Takich nowoczesnych tablic ma być jednak więcej. Ale na to potrzeba czasu.

Podróżni odjazdy miejskich autobusów na elektronicznej tablicy mogą zobaczyć przy Galerii Rzeszów czyli na przystanku Piłsudskiego Urząd Marszałkowski 08.

– Producent przekazał nam za darmo jedną tablicę elektroniczną do testowania – poinformował nas Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy ZTM. – Jeśli w najbliższych miesiącach będzie ona dobrze działać, to zakupimy ich więcej i umieścimy na wielu przystankach. Jaki to będzie łączny koszt? Nie wiadomo. Jest jeszcze za wcześnie na oszacowanie, ile trzeba byłoby wydać pieniędzy na takie tablice e-papier – dodaje Maciej Chłodnicki.

Jak to działa w praktyce?

Dotąd w Rzeszowie na przystankach komunikacji miejskiej były tylko tradycyjne papierowe laminowane rozkłady jazdy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie postanowił to zmienić. Ma zamiar wdrożyć na wszystkich miejskich przystankach nową technologię. To tzw. e-papier – umożliwiający wyświetlanie informacji o odjazdach autobusów. Na pierwszy rzut oka przypomina tradycyjny papier, ale takim nie jest.

ZTM tłumaczy, że zamierza wdrożyć ten sposób powiadamiania podróżnych, bo jest ekologiczny. Nie trzeba bowiem używać papieru.

Tak więc rozpoczęto akcję wdrażania nowej technologii na przystankach i stopniowo będzie ona pojawiała się na kolejnych wiatach przystankowych.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że ta zmiana „pozwoli na redukcję kosztów wydruku tradycyjnych rozkładów jazdy oraz umożliwi szybsze i sprawniejsze rozmieszczenie rozkładów na przystankach”.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin