REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Tydzień Zdrowia Kobiet. Już od dziś akcje profilaktyczne Podkarpackiego NFZ

„Codzienna troska o siebie to nie tylko dbanie o swoje zdrowie fizyczne, ale także o stan psychiczny” – mówiła minister zdrowia Izabela Leszczyna z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Zdrowia Kobiet. W podkarpackim NFZ, ten tydzień zaczyna się już 5 marca.

Do 11 marca w Narodowym Funduszu Zdrowia będziemy obchodzić Dni Zdrowia Kobiet. Okazji do rozmów o zdrowiu Pań na pewno nie zabraknie, ponieważ Dzień Kobiet w NFZ trwa u nas dłużej niż jeden dzień – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy podkarpackiego NFZ.

Korzystajmy więc…

5 marca (wtorek), godz. od 10 do 12 w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SP ZOZ w Rzeszowie, przy ul. Langiewicza 4, można skorzystać z dostępnych programów profilaktycznych,, w tym programu profilaktyki 40Plus. – To pakiet badań laboratoryjnych, które w prosty sposób pokażą kobietom jaki jest ich stan zdrowia – zachęca rzecznik.

6 marca (środa), godz. od 14 do 15.30 -w POW NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8, razem ze Stowarzyszeniem „Rzeszowskiego Klubu Amazonka”, która bezinteresownie wspiera, uczy, pomaga kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi piersi „chcemy przypominać, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać” – mów rzecznik.

Podczas spotkania każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z informacji o profilaktyce wczesnego wykrywania raka piersi, instruktażu jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi, uzyskać informacje o grupach ryzyka zachorowań i miejscach wsparcia.

6 marca (środa), godz. od 11 do 13. Plac Targowy, stoisko przy mammobusie w Sędziszowie Młp. przy ul. Wyszyńskiego 3. – Skuteczną metodą wczesnego wykrywania zmian nowotworowych w obrębie piersi jest mammografia, która jest badaniem bezpiecznym, a jej wykonanie trwa tylko kilka minut – mówi rzecznik NFZ.

7 marca (czwartek), godz. od 11 do 13 – Punkt Obsługi Klientów NFZ w Jaśle przy ul. Mickiewicza 4 – W Jaśle organizujemy kolejne wydarzenie dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy, podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych. O badaniu, którym jest cytologia opowie zaproszona położna. Poinformuje zainteresowanych i udzieli odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wykonywać regularnie cytologię, jak wykonuje się to badanie, jak się do niego przygotować, kiedy zgłosić i jak często. Dodatkowo, gdzie można je wykonać bezpłatnie.

Zaproszona również na to spotkanie Pani psycholog i psychoterapeutka opowie o strachu i lęku jaki towarzyszy kobietom przed wynikami.

8 marca (piątek), godz. od 10 do 12 Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8: NFZ zaprasza kobiety do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z psychodietetykiem. Można więc będzie porozmawiać na temat doboru właściwych produktów żywieniowych, wspierających zdrowie kobiety. Ekspertka omówi jakie składniki odżywcze pozytywnie wypływają na gospodarkę hormonalną kobiety, a jakich produktów należy unikać.

8 marca (piątek), godz. od 9 do 11: Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4 wspólnie z POW NFZ, organizuje wydarzenie podczas którego będzie zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych, np. chorób układu krążenia (CHUK) oraz udziału w bezpłatnych badaniach m. in. mammograficznych i cytologicznych – mówi rzecznik.

Uwaga Panowie

11 marca (poniedziałek), godz. od 11 do 13, Punkt Obsługi Klientów NFZ w Mielcu przy ul. Jagiellończyka 13.

Panowie wasze zdrowie jest bardzo ważne, dlatego porozmawiamy również o profilaktyce chorób mężczyzn. Pod takim hasłem odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki raka jąder i raka prostaty. O tych badaniach opowie zaproszona prezes Fundacji Onkologicznej „Zwalcz Go Uśmiechem”. Pani prezes poinformuje dlaczego warto wykonywać regularnie badania, jak się je wykonuje, jak się do nich przygotować, kiedy zgłosić się i jak często trzeba zgłaszać sie na badania.

Zaproszony na to spotkanie Pacjent opowie zaś o strachu i lęku jaki towarzyszy takim badaniom oraz jak sobie z tym poradził i zgłosił na badanie.

– Namawiamy do profilaktyki nie tylko od święta. Zachęcamy do śledzenie naszego Kalendarza Zdrowych Wydarzeń, gdzie znajdziecie informacje o bezpłatnych wydarzeniach i materiałach związanych ze zdrowiem, które organizuje bądź uczestniczy w nich Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ – mówi Rafał Śliż.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin