Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

W wypadku pod Cmolasem trzy osoby ranne, w tym 5-letnie dziecko

Fot. KPP w Kolbuszowej

We wtorkowym zderzeniu opla z peugeotem ranne zostały trzy osoby, 5-letnie dziecko z miejsca wypadku do szpitala transportował śmigłowiec LPR.

Świadkowie zapewniają, że mimo dodatniej temperatury i słonecznej pogody jezdnia w tym miejscy drogi Cmolas – Mechowec była niebezpiecznie śliska. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż ok. godz. 14. kierująca autem peugeot 45-letnia kobieta nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, zjechała na przeciwległy pas jezdni i uderzyła czołowo w nadjeżdżającego opla. Z piątki osób, podróżujących oplem, ucierpieli 53-letni kierowca oraz jego 5-letnie dziecko, które w stanie ciężkim zostało odtransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obrażeń nie odniosła trójka pasażerów: 40-letnia kobieta oraz dzieci w wieku 7 i 3 lata. Pod opiekę szpitalnych medyków trafiła też kierująca peugeotem. Badania wykazały, że w chwili wypadku była trzeźwa. Wszyscy uczestnicy zdarzenia są mieszkańcami powiatu kolbuszowskiego.  

Chwilę po wypadku na miejscu, prócz policji, byli strażacy z OSP w Kolbuszowej Dolnej, Cmolasu i Lipnicy oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej.

Policja wyjaśnia

– Dla wyjaśnienia okoliczności zdarzenia gromadzimy dokumentację, również tę dotyczącą obrażeń doznanych przez uczestników – wyjaśnia kom. Jolanta Skubisz – Tęcza z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Na miejscu zebrano i zabezpieczono dowody, ustalamy świadków zdarzenia.

Zastrzega, że – dla pełnego udokumentowania przebiegu zdarzenia – praktyka policyjna w takich sytuacjach nakazuje rozpytanie uczestników wypadku, ale ich stan zdrowia musi na to pozwalać.

– Czynności są w toku – zapewnia pani rzecznik.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin