REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Zaczynamy ferie. Co robić w Rzeszowie, aby się nie nudzić?

Na zdjęciu dzieci podczas ferii.
Ferie nie muszą być nudne. W Rzeszowie znajdzie dla siebie coś i mały, i duży. (Fot. Pixabay.com/klimkin)

W Rzeszowie na ferie przygotowano ponad 80 wydarzeń. I to nie tylko dla dzieci, ale i dla młodzieży i seniorów.

Ferie na Podkarpaciu potrwają do 9 lutego. Miasto przygotowało dużą i bardzo urozmaiconą ofertę wydarzeń. – W ubiegłym roku w przygotowanych przez miasto atrakcjach wzięło udział ponad 3 tysiące dzieci. Wierzymy, że w tym roku będzie to przynajmniej taka sama liczba. Przygotowaliśmy aż ponad 80 wydarzeń, przede wszystkim dla dzieci ale nie tylko – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Estrada Rzeszowska zaprasza w czasie trwania ferii do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury m.in. na warsztaty planszówkowe dla całych rodzin, czy zajęcia dla młodzieży z realizacji dźwięku.

Projekcje filmowe i warsztaty z robienia scenografii

W Rzeszowskich Piwnicach będą odbywać się pokazy filmowe w kinie LED, warsztaty z budowania scenografii, tworzenia kolażu które poprowadzi rzeszowska artystka Marta Ożóg.

– Będzie też spektakl dla najmłodszych Teatru NEMNO. Odbędzie się także uwielbiany przez rzeszowian spacer historyczny, który poprowadzi Jakub Pawłowski – mówi Joanna Dul-Cichy, kierowniczka Rzeszowskich Piwnic.

Rzeszowski Dom Kultury w swoich 12 filiach organizuje półkolonie dla 550 dzieci. Będzie dużo ruchu, tańca, zajęć artystycznych. Dzieci na pewno nie będą się nudzić.

Nowością będą turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą przez dwa tygodnie w filii RDK przy ul. Widokowej.

– Mamy przygotowane także zajęcia dla młodzieży, osób dorosłych i seniorów – w naszych filiach odbywają się zajęcia m.in. z gimnastyki kręgosłupa, fitness, pilates. Na finał ferii zapraszamy seniorów na potańcówkę – zachęca Marzena Styga-Durak, dyrektorka Rzeszowskiego Domu Kultury.

Ferie jak z bajki”

Centrum Młodzieży w Rzeszowie zaprasza z kolei na „Ferie Zimowe ze sztuką”, Biuro Wystaw Artystycznych m.in. na warsztaty plastyczne, Teatr „Maska” na spektakle a Muzeum Dobranocek na twórcze zajęcia filmowo-plastyczne z bohaterami bajek. W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywać się będą „Ferie jak z bajki” czyli m.in. zajęcia literacko-plastyczne, ekoedukacyjne, językowe, rękodzielnicze. Jedną z atrakcji przygotowanych przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie wodny tor przeszkód.

– Ceniącym aktywność przypominamy także o tym, że tej zimy w Rzeszowie działają aż cztery lodowiska, w tym dwa kryte – dodaje Krystyna Stachowska.

Wszystkie wydarzenia można sprawdzać na bieżąco na stronie erzeszow.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin