REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 26 lutego 2024

Zmiany na stanowisku komendanta policji


Od lewej: nadinspektor Dariusz Matusiak, nadinsp. Roman Kustera, inspektor Jarosław Tokarczyk, Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul. (fot. arch. KWP)


W piątek, 19 stycznia, w obecności nadinsp. Romana Kustera, zastępcy Komendanta Głównego Policji, odbyła się uroczystość zdania i powierzenia obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W tym dniu, nadinspektor Dariusz Matusiak pożegnał się ze sztandarem i podziękował policjantom i pracownikom policji garnizonu podkarpackiego za wspólną służbę. Jego obowiązki zostały powierzone inspektorowi Jarosławowi Tokarczykowi.

Nadinspektor Dariusz Matusiak kierował jednostką od blisko trzech lat. Na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie został powołany 30 kwietnia 2021 roku. W lipcu 2022 roku, podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył mu nominację na stopień generalski. W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Zgodnie z policyjnym ceremoniałem podczas uroczystości odczytany został rozkaz pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektorowi Jarosławowi Tokarczykowi.

Nowy komendant urodził się w 1972 r. Jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1995 r. w Komisariacie Policji w Piwnicznej – Zdroju. W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin