Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Znamy komplet kandydatów na prezydenta Rzeszowa

Rzeszowski ratusz, siedziba prezydenta i Rady Miasta Rzeszowa
7, a najpóźniej 21 kwietnia poznany nowego prezydenta Rzeszowa (Fot. Archiwum)

Poznaliśmy komplet kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Pierwszą turę wyborów zaplanowano na 7 kwietnia, ewentualną drugą na 21 kwietnia.

Adam Dziedzic, Konrad Fijołek, Janusz Niemier, Karolina Pikuła, Jacek Strojny i Waldemar Szumny (kolejność alfabetyczna) – to sześć osób, które wystartują w wyścigu o fotel prezydenta stolicy Podkarpacia.

Adam Dziedzic, szef podkarpackiego PSL, przed siedziba komisji wyborczej w Rzeszowie.
Adam Dziedzic (Fot. Materiały prasowe)

Adam Dziedzic (KWW PSL Trzecia Droga, 54 lata)

Od ubiegłego roku jest posłem, wcześnie był wójtem Świlczy. Jego program wyborczy oparty jest na 7 elementach. Wśród nich są m.in. mieszkania spółdzielcze m.in. dla studentów, budowa obwodnicy południowej, przebudowa ronda na osiedlu Pobitno oraz wprowadzenie biletu zintegrowanego. Uwagę zwraca również na odpowiednią bazę sportową oraz żłobki i przedszkola. Priorytetem jest dla niego współpraca Rzeszowa z sąsiednimi gminami.

.

Konrad Fijołek (Archiwum)

Konrad Fijołek (KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa, 47 lat)

Urzędujący prezydent ma za sobą blisko 3-letnią kadencję. Na stanowisku prezydenta Rzeszowa zastąpił w czerwcu 2021 r. Tadeusza Ferenca, który zrezygnował z powodów zdrowotnych. Jego program wyborczy składa się z 6 filarów: rozładowanie korków w Rzeszowie; dostępność mieszkań; edukacja, studia, praca; zieleń, czyste powietrze, zdrowie; kultura, rekreacja, sport oraz Miasto Ratownik, Miasto Przewodnik w odbudowie Ukrainy.

.

Janusz Niemier (Fot. KWW Ruch Obrony Polski)

Janusz Niemier (KWW Ruch Obrony Polski, 48 lat)

Doktor socjologii, były pracownik Straży Granicznej, pilot i przedsiębiorca. Priorytetem dla niego jest bezpieczeństwo mieszkańców Rzeszowa. Innym założeniami jego programu są komunikacja, a konkretnie drogi i parkingi oraz jakość życia.

.

.

Karolina Pikuła (Fot. archiwum Konfederacji)

Karolina Pikuła (KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, 32 lata)

Jedyna kobieta, kandydująca na fotel prezydenta Rzeszowa. Na tę chwilę nie przedstawiła programu wyborczego. Podkreśla, że w wyborach startuje jako społecznik.

.

.

.

Jacek Strojny, kandydat na prezydenta Rzeszowa w wyborach samorządowych 2024
Jacek Strojny (Fot. FB/Jacek Strojny)

Jacek Strojny (KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, 46 lat)

Ekonomista i profesor Politechniki Rzeszowskiej. Od dwóch dekad zajmuje się problematyką rozwoju terytorialnego oraz zarządzaniem publicznym, pracuje również w radach nadzorczych spółek komunalnych. Jego program dla Rzeszowa mieści się w 8 punktach i zawiera m.in. gospodarkę, transport publiczny, przestrzeń, rozwój kultury, jakość życia, strategię dla rozwoju sportu oraz zarządzanie miastem.

.

.

Waldemar Szumny (Fot. BIP Rzeszów)

Waldemar Szumny (KW PiS, 55 lat)

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. Przemawia za nim doświadczenie, bowiem już od 6 kadencji jest radnym miejskim. To właśnie zdobyte podczas tego okresu doświadczenie będzie chciał wykorzystać. W swoim programie stawia m.in. miejskie stypendia dla studentów i doktorantów, Młodzieżowy Budżet Obywatelski oraz stworzenie projektu przestrzeni kulturalnej – sali koncertowej. Ta miałaby powstać na rzeszowskich bulwarach.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin