Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Zobacz, co będzie się działo w tym roku w Rzeszowie! Estrada Rzeszowska ogłosiła kalendarz wydarzeń

Koncert główny Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.
Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury w tym roku odbędzie się w dniach 21-23 czerwca (Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów)

Estrada Rzeszowska ogłasza kalendarz wydarzeń na 2024 rok, który obfituje w różnorodne i inspirujące imprezy kulturalne- od festiwali muzycznych po święta lokalne. Oferta jest skierowana do odbiorców z każdej grupy wiekowej, zarówno do mieszkańców Rzeszowa jak i miłośników kultury z całej Polski.

Lista wydarzeń planowanych na rok 2024

3 maja

Święto Paniagi – święto ulicy 3 Maja, najstarszej ulicy w Rzeszowie. Każdego roku 3 maja, dawna Paniaga zamienia się w miejsce pełne licznych wydarzeń kulturalnych – koncertów, performance’ów, pokazów i spektakli. To wydarzenie wiąże się też z barwnym i uroczystym pochodem oraz trzydniowym jarmarkiem rękodzieła i produktów regionalnych.

21-23 czerwca

Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury – największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce, który organizujemy od 2011 roku, zapewniając uczestnikom solidną dawkę doznań artystycznych. Motywem przewodnik tegorocznej edycji jest hasło „MOVE TO CHANGE”.

https://stadionkultury.pl/

13 lipca

Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko – Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko to unikalny projekt muzyczny, którego premierowa edycja odbyła się 11-12 lipca 2019 r. w Warszawie oraz w Rzeszowie. Ten wybitny trębacz jazzowy i kompozytor, który swoje pierwsze kroki stawiał właśnie Rzeszowie, jest Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa oraz autorem Hejnału, który codziennie wybrzmiewa z Rzeszowskiego Ratusza.

23 sierpnia

Eska Music Tour Rzeszów – nowe muzyczne wydarzenie na kulturalnej mapie Rzeszowa.

11-14 września

Rzeszów Breakout Days – festiwal muzyczny poświęcony pamięci wybitnego twórcy i ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy oraz stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout. Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość i postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout.

https://breakoutdays.pl/

20-22 września

Karpaty na Widelcu – najsmaczniejszy festiwal w Rzeszowie. Ambasadorem tego wydarzenia i jednocześnie gościem honorowym jest Robert Makłowicz. Nieodłącznym elementem jest jarmark
z lokalnym rękodziełem.

https://karpatynawidelcu.pl/

28 września

Rockowa Noc – to nie tylko impreza w dobrym klimacie muzycznym. To również konkurs dla młodych zespołów, które nie posiadają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności. Dla rzeszowskiej publiczności zagrały ju między innymi zespoły: Lux Torpeda, Oddział Zamknięty, IRA, COMA, TSA, KSU, Acid Drinkers, Myslovitz czy Proletaryat.

https://rockowanoc.pl/

Grudzień

Świąteczne Miasteczko – Mieszkańców Rzeszowa co roku w świąteczny klimat wprowadza Świąteczne Miasteczko zlokalizowane na rzeszowskim Rynku. W świątecznie przyozdobionych domkach, wśród smakowitych zapachów i jedynej w swoim rodzaju atmosferze, na jarmarku kupić można rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne czy regionalne przysmaki. Podczas jarmarku na dzieci i dorosłych czeka też mnóstwo innych atrakcji: wesołe miasteczko, szopka bożonarodzeniowa, domek Świętego Mikołaja, lodowisko, a także warsztaty świąteczne, występy artystyczne, koncerty, pokazy i inne.

Szczegóły dotyczące lokalizacji oraz programów poszczególnych eventów będą ogłaszane na bieżąco na mediach społecznościowych oraz stronie internetowej Estrady Rzeszowskiej. Zapraszamy wszystkich miłośników kultury do uczestnictwa w naszych wyjątkowych wydarzeniach i bycia częścią naszej kulturalnej społeczności.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin