REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Czy Kolbuszowa stanie się turystyczną perłą Podkarpacia?

Drogowskaz wskazujący drogę do skansenu w Kolbuszowej.
Dziś największą atrakcją turystyczną Kolbuszowej jest skansen. (Fot. Paweł Galek)

W Urzędzie Miejskim rozpoczęto działania w celu stworzenia z Kolbuszowej miejsca atrakcyjnego dla turystów. Powstać ma m.in. informator turystyczny.

Żeby wypromować Kolbuszową turystycznie urzędnicy spotykają się z przedsiębiorcami, szczególnie z branży gastronomicznej i hotelarskiej.

– Cieszą się one dużą frekwencją. Przedsiębiorcy są zainteresowani współpracą z samorządem. Chcemy wspólnie wykreować ofertę spędzania tu wolnego czasu, zarówno dla mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz – wyjaśnia burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba.

Jak dodaje burmistrz kolbuszowski skansen jest dziś marką, która rozpoznawalna jest w całej Polsce. Dzięki niemu do Kolbuszowej przyjeżdżają ludzie z różnych regionów, jadą potem do pobliskiej restauracji, żeby coś zjeść, posmakować lokalnej kuchni.

– I pytają: co tu jeszcze można ciekawego zobaczyć? Stąd właśnie nasze działania. Chcemy wspólnie opracować informator turystyczny, który będzie dostępny we wszystkich placówkach związanych z rekreacją, hotelarstwem i gastronomią, ale również w wersji elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Miejskiego – zaznacza Jan Zuba.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin