Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Google wyróżniło Złotą Pinezką Muzeum-Zamek w Łańcucie. Niedługo konkurs na dyrektora

Muzeum - Zamek w Łańcucie
Muzeum w Łańcucie jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów na Podkarpaciu. (Fot. Wit Hadło)

Muzeum-Zamek w Łańcucie znalazło się wśród szesnastu zamków i pałaców wyróżnionych w kolejnej edycji Złotych Pinezek Googla. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianym przez użytkowników i użytkowniczki Map Google. A już 1 sierpnia rozpocznie się konkurs na dyrektora podkarpackiej instytucji.

Wśród laureatów Złotych Pinezek Googla znalazły się dwa zamki królewskie: na Wawelu i w Warszawie. Wyróżniono także Muzeum Zamek w Gołuchowie, Pałac Branickich, czy Zamek Książ. O wszystkich laureatach można poczytać w bezpłatnym e-booku „Szlakiem zamków i pałaców”.

– Gratulujemy wszystkim pracownikom i pracowniczkom, opiekującym się Muzeum – Zamek w Łańcucie. Cieszymy się, że ich codzienna praca została doceniona, a o tym przepięknym miejscu, opowiadającym jeden z rozdziałów polskiej historii, dowie się jeszcze więcej osób – komentuje Elżbieta Różalska z Google Polska.

Muzeum-Zamek w Łańcucie prawie na piątkę

Złota Pinezka od Google Maps przyznana zamkowi w Łańcucie
Statuetka przyznawanej przez Google Złotej Pinezki jest już w Muzeum-Zamku w Łańcucie. (Fot. materiały prasowe)

Użytkownicy i użytkowniczki Map Google najwyżej w województwie podkarpackim ocenili Muzeum-Zamek w Łańcucie, które uzyskało ocenę 4,7 i zgromadziło ponad tysiąc opinii.

– Mamy nadzieję, że przyznana nagroda również pomoże zwiedzającym w podjęciu decyzji o tym, czy warto do nas przyjechać – komentuje Krzysztof Żaba, p.o. dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Stoi on na czele placówki odkąd po ponad 30 latach zrezygnował z tej funkcji Wit Karol Wojtowicz.

Konkurs na dyrektora łańcuckiego zamku

Na stronach samorządu województwa podkarpackiego ogłoszono zamiar o ogłoszeniu konkursu na dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie. Zgodnie z nim procedura ma się rozpocząć 1 sierpnia 2023 roku.

Konkurs ogłosić ma Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowego szefa placówki w Łańcucie poznamy 16 października 2023 roku.

Związki zawodowe zadowolone

Bożena Lauzer, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Muzeum-Zamku w Łańcucie zadowoleniem przyjęła informację o planach ogłoszenia konkursu. Jak czytamy na stronie rzeszowskiej „Solidarności” kolejnym powodem do zadowolenia jest decyzja o podwyżkach wynagrodzeń dla pracowników muzeum, która zapadła 21 lipca na spotkaniu w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie.

Teraz jednak przed związkowcami kolejne wyzwanie, jakim są rozmowy z dyrektorem w temacie racjonalnego podziału przyznanych pieniędzy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin