Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Jadą rowerami dookoła Islandii. Żeby wspomóc Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Dwaj rowerzyści na Islandii.
Dwóch rowerzystów i 2000 kilometrów przez Islandię. Cel – wesprzeć Fundacje Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. (Fot. archiwum policji)

Kolejna wyprawa i kolejna charytatywna inicjatywa policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tym razem okrążając na rowerze Islandię wraz z kolegą wspierają zbiórkę pieniędzy na Fundację Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Póki co na koncie mają niemal 13 tys. zł.

Każda okazja jest dobra, aby pomagać i wspierać. Tę pasję do pomagania postanowił wykorzystać policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który jest od lat miłośnikiem kolarstwa. Wraz z kolegą utworzyli charytatywną zbiórkę i ruszyli na rowerową wyprawę.

Przygotowania do wspólnej podróży trwały kilka miesięcy. Planowanie trasy, przygotowanie sprzętu, a przede wszystkim cel podróży był najważniejszy. W połowie czerwca dwóch zapalonych rowerzystów wyruszyło na Islandię, aby okrążyć wyspę.

Rowerowa podróż przez Islandię
Pogoda na wyspie jest bardzo zmienna. Wiatr, deszcz, wymagający teren, to niełatwe wyzwania dla wolontariuszy na dwóch kółkach. (Fot. archiwum policji)

Wiatr, deszcz, wymagający teren

Pogoda na wyspie jest bardzo zmienna. Wiatr, deszcz, wymagający teren, to niełatwe wyzwania dla wolontariuszy na dwóch kółkach. Podczas trasy zmagają się oni nie tylko z trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale także napotkali trudności techniczne związane z usterkami rowerów.

Wyprawa wymaga od uczestników nie tylko dużej kondycji, ale także wytrzymałości, wytrwałości i determinacji czego nie brakuje kolarzom, którzy pomimo przeciwności, kręcą codziennie następne kilometry. Wszystko po to, aby wspierać charytatywną akcję. Łącznie do pokonania mają ich 2000.

Ta wyprawa jest kolejną inicjatywą rzeszowskiego funkcjonariusza. Kilka lat temu, z kolegą wyruszyli w rowerową podróż przez Norwegię, wtedy zebrali blisko 20 tys. złotych. Cel zawsze jest ten sam – wsparcie Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, które zapewnia specjalistyczną opiekę nieuleczalnie chorym dzieciom.

Tegoroczną akcję można wesprzeć na stronie siepomaga.pl/islandia-rowerem-2023.

Rowerowa podróż przez Islandię
Dwaj rowerzyści maja w sumie do pokonania 2000 kilometrów. (Fot. archiwum policji)
Rowery na Islandii. Zdjęcia z podróży
Rowerowa podróż przez Islandię to już druga charytatywna inicjatywa rzeszowskiego policjanta. (Fot. archiwum policji)
Zdjęcia z podróży dookoła Islandii
Akcję można wesprzeć na stronie siepomaga.pl. (Fot. archiwum policji)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin