REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Sezon na żwirowni i basenach w Rzeszowie rusza 10 czerwca

Odkryty basen przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie.
Baseny przy Pułaskiego w Rzeszowie otwarte zostaną 10 czerwca. (Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow)

Oficjalne rozpoczęcie sezonu kąpielowego na basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na żwirowni zaplanowano na 10 czerwca. Gorsza informacja jest taka, że wzrosły ceny biletów na te ośrodki kąpieliskowe.

Zespół basenów przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie będzie czynny codziennie, od godz. 9 do 20. Cena biletu normalnego wzrośnie z 22 zł na 25 zł. To będzie kolejna podwyżka, bo w 2022 roku ceny na basen ROSiR wzrosły z 12 do 22 zł.

W ub. roku podrożały też bilety na rzeszowską żwirownię – z 2 do 5 zł. Teraz na żwirowni, która czynna będzie w godz. 10 – 18, zapłacimy o kolejną złotówkę więcej i będzie to 6 zł. Wynajęcie leżaka w nowym sezonie kąpielowym kosztować ma 10 zł, a za kajak z wykorzystaniem przez godzinę 24 zł.

POLECAMY: Żagle, kajaki, rowery wodne. Jezioro Tarnobrzeskie czeka na plażowiczów

Z bezpłatnego wstępu na baseny ROSiR-u skorzystają  dzieci do 3 lat (trzeba okazać dokument poświadczający wiek dziecka), jak też weterani i osoby niepełnosprawne  na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunem. 

Rzeszów gotowy na sezon kąpielowy 2023

Jak informuje rzeszowski ratusz, przygotowano się już do sezonu kąpielowego w Rzeszowie. Umyto niecki basenów oraz rynny przelewowe, obrzeża basenowe, jak też kratki i liny torowe. Wyczyszczono szatnie i tartanową nawierzchnią między basenami. Kupiono też 15 ton piasku do boiska piłki plażowej.

Na Żwirowni przy ul. Kwiatkowskiego ma być rozebrana część pomostu, który uległ uszkodzeniu. Doprowadzono prąd do hangaru, a na plaży rozsypano 100 ton piasku.

Zarówno na basenach przy ul. Pułaskiego, jak na Żwirowni swoją odpowiedzialną pracę będą pełnić ratownicy. Nie zabraknie tam punktów gastronomicznych.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin