REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Wizz Air lata z Rzeszowa do Rzymu. Dwa razy w tygodniu

Inauguracja lotów na trasie Rzeszów - Rzym na lotnisku w Jasionce.
Pierwsze połączenie z Rzymem witano hucznie. Polscy piloci dostali pamiątkowy tort. (Fot. Fot. Maciej Terpiński/port lotniczy Rzeszów-Jasionka)

Wizz Air uruchomił połączenie Rzeszów – Rzym. W środę, 7 czerwca, na lotnisku w Jasionce wylądował pierwszy samolot z Włoch. Loty na nowej trasie planowane są co najmniej dwa razy w tygodniu.

Zainteresowanie lotami na trasie Rzeszów – Rzym jest duże. Airbusy A321neo, który 7 czerwca, wystartował z Jasionki do Włoch był pełen pasażerów. Samoloty te zabierają na pokład 239 osób. Są nowoczesne i komfortowe i to właśnie one obsługiwać będą nowe połączenie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Atomowe lotnisko w Rzeszowie? Tajemnicze rozporządzenie rządu

Regularne loty odbywać się będą w środy i niedziele. W trakcie wakacji Wizz Air ma jeszcze dołożyć połączenia z Rzymem w niektóre piątki.

– Rzym to destynacja całoroczna, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe czy biznesowe – mówił Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, witając pierwszych pasażerów na nowej trasie.

Załoga pierwszego samolotu z Rzymy do Rzeszowa na pamiątkowym zdjęciu.
Załoga samolotu zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z wicemarszałkiem Piotrem Pilchem oraz prezesem Adamem Hamryszczakiem. (Fot. Maciej Terpiński/port lotniczy Rzeszów-Jasionka)

Loty na trasie Rzeszów – Rzym dwa razy w tygodniu

W środy samoloty będą startować z położonego niedaleko Rzymu lotniska w Fiumicino, największego portu lotniczego we Włoszech, o godz. 14.05. W Jasionce wylądują o 16.20. Lot z Rzeszowa do Rzymu rozpoczyna się o godz. 16.55, by na lotnisku w Rzymie być o 19.20.

Natomiast w niedzielę samoloty Wizz Air z Włoch wylatują o 6.55, w Rzeszowie są o 9.10. Samolot powrotny wystartuje o 9.45. W Rzymie będzie o 12.10.

Trasę Rzeszów – Rzym obsługuje Wizz Air. (Fot. Maciej Terpiński, port lotniczy Rzeszów-Jasionka)
W terminalu lotniska w Jasionce pasażerowie mogli poczuć klimat i smaki Italii. (Fot. Maciej Terpiński/Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin