Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

49-latek utopił się w Czarnej Sędziszowskiej. Tragedia na oczach plażowiczów

Mężczyzna utonął w Czarnej Sędziszowskiej, dzień przed otwarciem kąpieliska „Lazurowe Wybrzeże”. (Fot. FB/Sędziszów Małopolski – serwis miejski)

Tak bardzo chciał się wykąpać, że zignorował znak zakazu kąpieli. Zaczął się topić, co zauważyli plażowicze. Próbowali go ratować, ale 49-latek utonął w nowym kąpielisku w Czarnej Sędziszowskiej.

Mężczyzna wszedł do wody w tej części kąpieliska, gdzie obowiązywał zakaz kąpieli. Po chwili zniknął pod powierzchnią. Zauważyli to ludzie, którzy wyciągnęli go z wody i zaczęli ratować. Jednak mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Ofiarą wakacyjnego odpoczynku okazał się się 49-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

– Decyzją prokuratora ciało mężczyzny, zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

Lazurowe Wyrzeże, czyli nowa atrakcja w Czarnej Sędziszowskiej, w czwartek była jeszcze zamknięta. Jej oficjalne otwarcie zaplanowano na dziś, na godz. 14.

Policja: pamiętaj o bezpiecznym wypoczynku nad wodą!

49-latek to pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu w tym sezonie. Policjanci przypominają kilka zasad, po których powinniśmy pamiętać wybierając się nad zalew, jezioro czy na żwirownię:

  • korzystając z kąpielisk, do wody wchodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione,
  • stosujmy się do poleceń wydawanych przez ratowników,
  • nigdy, nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu,
  • nie wchodźmy do wody zaraz po opalaniu – może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności,
  • nigdy nie pozwalajmy, aby dziecko samo weszło do wody, pamiętajmy, że nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze musi czuwać ktoś dorosły,
  • nie skaczmy do wody z dużej wysokości – takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy lub kręgosłupa,
  • dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających, powinny mieć na sobie założony kapok.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin