Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Otwiera się kolejne kąpielisko

Kąpielisko „Lazurowe Wybrzeże” znajduje się w Czarnej Sędziszowskiej, w gminie Sędziszów Małopolski. (Fot. MOSiR w Sędziszowie Młp.)

W piątek, 23 bm., na Podkarpaciu otwiera się kolejne kąpielisko. To strzeżony zalew w Czarnej Sędziszowskiej, który przybrał nazwę „Lazurowe Wybrzeże”. Z tego rekreacyjnego obiektu będzie można korzystać do 3 września. Zany jest już cennik biletów. 

Kąpielisko „Lazurowe Wybrzeże” w Czarnej Sędziszowskiej znajduje się obok siedziby Kruszgeo. Zarządza nim gmina Sędziszów Młp.

W sumie do dyspozycji kapiących się jest tu 100 metrów linii brzegowej. To miejsce odpoczynku dla mieszkańców i turystów będzie czynne w sezonie letnim od godz. 10 do 20. Nad bezpieczeństwem będą czuwać ratownicy. Przy pomoście cumować będzie łódź ratownicza. 

Kąpielisko „Lazurowe Wybrzeże”. Ceny biletów nie przerażają

Na kąpielisku będzie można coś zjeść. Dla gości przygotowano toalety i przebieralnie.

Ceny biletów na kąpielisko „Lazurowe Wybrzeże” w Czarnej Sędziszowskiej:

  • całodniowy dla osoby dorosłej to 5 zł,
  • bilet ulgowy (należy okazać legitymację szkolną) to 2 zł,
  • a dzieci do lat 7 mają wstęp wolny. 

Nad zalewem w Czarnej Sędziszowskiej wyznaczono teren do kąpieli dla dzieci, strefę dla umiejących pływać i obszar dla zaawansowanych pływaków. Gospodarzem i zarządcą tego obiektu rekreacyjnego został Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Młp.

Bezpieczeństwo na „Lazurowym Wybrzeżu” zagwarantować czterech ratowników. Kierowcy będą mieli gdzie zostawić swoje auta, bo powstał parking. Prace rekultywacyjne pod ten obiekt rekreacyjny firma Kruszgeo wykonała zgodnie z przyjętą koncepcją gminy. Są więc wypłycenia, a także przygotowano specjalne miejsce na brodzik, gdzie głębokość ma być do 80 cm. W pozostałych miejscach jest 2 metry głębokości. Dzieci do 13. roku życia mogą wejść tylko pod opieką osoby dorosłej lub prawnego opiekuna.  

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin