Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Norwedzy wybrali się na bieszczadzkie pogranicze. Nagrał ich dron, słono zapłacą [WIDEO]

Dwójka Norwegów chciała mieć wspaniałą pamiątkę z wyprawy na polsko-ukraińskie pogranicze. Udało się – ich niecodzienne zachowanie nagrał dron Straży Granicznej. Ale za nielegalne przekroczenie granicy Unii Europejskiej musieli zapłacić po 500 zł.

Strażnicy Graniczni z Czarnej, którzy 14 listopada patrolowali z pomocą drona polsko-ukraińską granicę w okolicach Żurawina w powiecie bieszczadzkim, zaobserwowali nietypowe zachowanie dwójki turystów.

Norwegowie oddali się na granicy beztroskiej zabawie

Najpierw zarejestrowali, że przy granicy zatrzymuje się samochód na norweskich numerach rejestracyjnych. Wysiadła z niego kobieta oraz mężczyzna, którzy zaczęli biegać wzdłuż pasa granicznego i robić sobie zdjęcia. Po chwili dołączył do nich ich czworonożny kompan i cała trójka oddała się błogiej, beztroskiej wręcz zabawie.

Ich zachowanie – dość nietypowe, wykluczyło raczej próbę przemytu lub ucieczki za granicę. Mimo tego, ich wizyta w pasie granicznym cały czas była monitorowana okiem drona. A w tym czasie na miejsce jechali już mundurowi.

Zdjęcie z drona bieszczadzkiego oddziału straży granicznej
Norwegowie podjechali pod granicę autem, zaczęli biegać i robić sobie zdjęcia. (Fot. straż graniczna)

Za nielegalne przekroczenie granicy po 500 zł mandatu

– Turyści – para Norwegów – kobieta i mężczyzna w wieku 27 i 30 lat, tłumaczyli się niewiedzą o obowiązujących przepisach. Jednak za nielegalne przekroczenie granicy zostali ukarani mandatami po 500 złotych każdy – wyjaśnia por. Piotr Zakielarz, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Rzecznik przypomina też, że na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz wprowadzono Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009 r.

Na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione”. Zakaz nie obowiązuje jedynie na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne w Bieszczadach.

Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

_____

POLECAMY:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin