REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Marsz Równości w Krośnie przejdzie po raz pierwszy 

Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. Pixabay)

Była Warszawa, Zielona Góra, czy Wrocław. Do tęczowych miast zamierza dołączyć Krosno. Przez miasto w sierpniu przejdzie pierwszy Marsz Równości. W ten sposób mieszkańcy okażą swoje wsparcie osobom LGBTQ. 

Parada organizowana jest przez Kolektyw Obłęd. Aktywiści mają już na koncie wydarzenie “Queerowe Podkarpacie” w krośnieńskim BWA, gdzie dyskutowano o problemach tej społeczności.

– Marsz ma na celu pokazać widoczność osób LGBTQ+ także w mniejszych miastach.

Tak! Tu też jesteśmy – sygnalizują organizatorzy marszu w Krośnie.

– Przejdziemy ulicami Krosna ramię w ramię, dumnie i solidarnie. Jeszcze dwa lata temu nasza okolica zaliczała się do tzw. “Stref wolnych od LGBT”, pokażmy, że też mamy prawo do spokojnego życia w mniejszych miastach takie jak nasze. Naszej grupie przyświecają idee antykapitalistyczne, antyfaszystowskie i siostrzeńskie – zaznaczają w opisie wydarzenia na Facebooku. 

Marsz Równości w Krośnie odbędzie się 26 sierpnia. Godzina i trasa  jeszcze nie są znane. Wydarzenie jest realizowane w ramach programu Funduszu dla Odmiany pt. “Odmienianie Krok po Kroku” i finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. 

Marsz Równości w Rzeszowie

Wcześniej, bo w 15 lipca o godz. 14, w Rzeszowie odbędzie się  czwarta już Parada Równości. Wśród postulatów organizatorów możemy przeczytać m.in. apel o uchylenie stref anty-LGBT, równość małżeńską i prawo do adopcji par jednopłciowych, czy zastąpienie katechezy etyką.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin