REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Prezydencki komitet wyborczy zarejestrowany w Przemyślu

– Wybory czas zacząć – napisał w środę swoim profilu prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun. (Fot. Archiwum)

W środę (7 lutego) prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun ogłosił na oficjalnym facebookowym profilu zarejestrowanie swojego komitetu wyborczego. Jego pełna nazwa to Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Bakuna Wspólnie dla Przemyśla.

Nazwa komitetu nie jest zaskoczeniem. Na Wspólnie dla Przemyśla zmienił bowiem nazwę w kończącej się kadencji „prezydencki” klub radnych, którzy startowali do przemyskiej Rady Miejskiej z list Kukiz’15. Wojciech Bakun walcząc po raz pierwszy o fotel włodarza Przemyśla w 2018 roku był wówczas posłem tego ugrupowania. Jednak drogi polityczne byłego rockmena i prezydenta Przemyśla szybko się rozeszły, a jego klub radnych przyjął apartyjną i związaną z miastem nazwę.

Prezydent Bakun: – Wybory czas zacząć…

– Wybory czas zacząć – napisał w środę na swoim profilu prezydent Bakun. – Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Bakuna Wspólnie dla Przemyśla został oficjalnie zarejestrowany! – poinformował dodając:

– W kolejnych tygodniach poza pełnieniem funkcji prezydenta miasta Przemyśla będę również występował w roli kandydata na prezydenta na kadencję 2024-2029.

Prezydencki komitet jest drugim zarejestrowanym w Przemyślu. Jako pierwszy, końcem stycznia, zarejestrował się Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Przemyśl. W jego przypadku nie znamy jednak jeszcze kandydata na prezydenta miasta.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin