Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Przy dworcu w Kolbuszowej powstanie strefa „Kiss & go”?

Dworzec autobusowy w Kolbuszowej po remoncie.
Czy obok dworca w Kolbuszowej powstanie strefa „Kiss & go”? (Fot. Paweł Galek)

Mieszkańcy skarżą się, że przy dworcu w Kolbuszowej nie ma miejsca, w którym można byłoby na chwilę zatrzymać samochód, wysadzić podróżnego, pożegnać się z nim i odjechać. Chodzi o strefę, która na lotniskach nazywa się „Kiss & fly”.

Zdaniem radnego Krzysztofa Wójcickiego brak miejsca tymczasowego postoju na terenie kolbuszowskiego dworca jest jednym z największych problemów

– Nie chodzi mi o stricte parking, tylko o miejsce, na którym można byłoby postawić samochód do trzech minut – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

„Tak jak w Rzeszowie”

Wójcicki zaproponował, aby takie miejsce powstało na terenie budowanego placu parkingowego obok dworca. Wartość tego zadania to 883 400 zł. Powstanie tam 59 miejsc na auta, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych.

Będzie też zjazd na parking z ul. ks. Ludwika Ruczki oraz dojście do parkingu od strony dworca. Parking będzie ogrodzony i oświetlony.

– Ja rozumiem, że organizacja wokół dworca jest zablokowana, bo obowiązuje trwałość projektu, ale obok budujemy przecież plac parkingowy. Tam mogłaby powstać taka strefa. Można w tym celu zarezerwować trzy miejsca, które znajdują się najbliżej dworca – przekonywał.

– Pewnie znowu narażę się taksówkarzom, ale osobiście widziałbym to tak, żeby zredukować miejsca dla taxi z trzech do dwóch i na jednym z nich zrobić właśnie taką strefę tymczasowego postoju, tak jak to jest w Rzeszowie, przed dworcem PKP – zaznaczył.  

„Poczekajmy na koniec prac”

Pomysł poparł Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej: – Jak najbardziej jestem za taką strefą. Każdy kto podjeżdża na dworzec, żeby wysadzić kogoś, jest zmuszony na łamanie przepisów, bo tak naprawdę nie ma tam takiego miejsca – przyznaje Wilk. 

Wiceburmistrz Marek Gil nie mówi nie: – Z trudem, ale jednak na terenie kolejowym budujemy plac parkingowy. Poczekajmy aż on powstanie. Myślę, że wtedy bez problemu będzie można wyznaczyć tam strefę tymczasowego postoju – dodał wiceburmistrz.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin