REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Auto kłusownika ugrzęzło w błocie. Miał mieć łby jeleni, broń i amunicję.

spreparowane czaszki jeleni w wiadrze
Policjanci znaleźli m.in. spreparowane wieńce jeleni i parostki sarny (fot. KPP Jarosław)

Do pięciu lat więzienia grozi 44-letniemu mieszkańcowi gminy Laszki (powiat jarosławski), który będzie odpowiadał za kłusownictwo. Uwagę policjantów zwróciły brunatne ślady na zderzaku samochodu. 

Mężczyznę zatrzymali policjanci z Radymna i funkcjonariusze straży leśnej. Audi kłusującego z bronią palną mężczyzny ugrzęzło w błocie, gdy ten chciał pozbyć się pozostałości po nielegalnie upolowanej zwierzynie. 

– Mundurowi którzy przyjechali na miejsce, zastali mężczyznę w pobliżu auta. Zachowywał się nerwowo i nie był w stanie logicznie wytłumaczyć, w jakim celu jechał drogą, zanim ugrzązł w błocie – relacjonuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. 

Uwagę mundurowych zwróciły brunatne zabrudzenia na tylnym zderzaku auta.  – Po otwarciu bagażnika okazało się, że wewnątrz znajdują się części martwej zwierzyny łownej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli truchło. W pojeździe znajdowały się też łuski po nabojach myśliwskich, nabój myśliwski oraz nóż – dodaje asp., szt. Anna Długosz. 

Znaleźli łby jeleni i broń 

W trakcie przeszukania posesji 44-latka, policjanci znaleźli  siekierę i nóż, które służyły do rozbierania tusz zwierząt . Były tam też 3 łby z porożem jeleni, narogi, 90 sztuk spreparowanych parostków samców sarny oraz 12 sztuk spreparowanych wieńców jeleni byków.

– Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli także 169 sztuk amunicji oraz 4 jednostki broni, na które mężczyzna posiadał zezwolenie. Dodatkowo znaleźli sprzęt termowizyjny oraz tłumiki – wylicza oficer prasowy KPP Jarosław. 

łuski bo nabojach
W aucie policjanci znaleźli łuski po nabojach (fot. KPP Jarosław)

44-letni mieszkaniec gminy Laszki trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

W dodatku policjanci ustalili, że jeden ze skłusowanych dzików, który  trafił do prywatnej chłodni na terenie powiatu jarosławskiego, był zarażony larwą włośnia. Został zabezpieczony przy udziale powiatowego lekarza weterynarii do dalszych badań. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin