REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Burze szalały na Podkarpaciu: pociąg na drzewie, zalana komenda policji w Rzeszowie i przejazd pod wiaduktem

Wody pod przejazdem było tak dużo, że wóz strażacki prawie w nim utknął. (Fot. Czytelnik Marcin)

Od piątkowego popołudnia na województwie podkarpackim szaleją burze. W sobotę nad ranem wielu mieszkańców obudziły huki uderzających piorunów. Gorzej było na drogach. Wielu kierowców samochodami brodziło w wodzie. Całkowicie zalany został przejazd pod wiaduktem przy ul. Batorego w Rzeszowie. 

W sobotę przed południem strażacy mieli pełne ręce roboty. Dyżurujący na stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie powiedział, że odbiera telefon za telefonem. Nie był w stanie podać nawet przybliżonej liczby interwencji, bo było ich tak dużo. 

Droga przez wiele godzin była nieprzejezdna. (Fot. Czytelnik Marcin)

Kapitan Jan Czerwonka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie podał ok. godz. 11, że w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim było 86 interwencji. Woda podtopiła Komendę Miejską Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej.

– Zostały zalane pomieszczenia piwniczne, ale wypromowaliśmy wodę – przekazał strażak. 

Oprócz tego strażacy interweniowali m.in. Zespół Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie, Szkołę Podstawową  w Niechobrzu, stację Shell przy ul Krakowskiej w Rzeszowie, czy Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego przy ul. Poniatowskiego, szpital przy ul. Szopena.

– Nikomu nic się nie stało – podaje kpt. Jan Czerwonka. 

Zalany wiadukt przy ul. Batorego w Rzeszowie

Jeszcze przed godz. 8 rano zalany został przejazd pod wiaduktem kolejowym przy ul. Batorego w Rzeszowie. Ruch był tam zamknięty, bo wody było tak dużo, że nie dało się przez niego przejechać.

– Nic nie możemy pomóc, bo nie ma gdzie tej wody odpompować – tłumaczył kpt. Jan Czerwonka. – Tym zajmuje się MPWiK, który będzie udrażniać rury, aby woda spłynęła. Strażacy byli tam i pilnowali, aby nikt nie wyjechał. Głównie na tym polegały nasze działania – dodał. 

Wydarzenie to było linie komentowane na facebookowej grupie “Sąsiedzi Rzeszów”.

– Nowy wiadukt, stary problem – napisał pan Krzysztof. 

– A miasto chwilo się, że jest tam instalacja do odbioru napływającej wody… – zastanawia się pan Stanisław. 

– To ten obiecany aquapark – śmieje się pan Marcin. 

– Tyle kasy wydane, tyle czasu Miasto było zablokowane, a wyszło jak często – grzmi pan Tomasz.

Pan Kuba jednak wpuścił w dyskusje  rozsądku: – Tam nie była taka zwykła ulewa, trochę Jednak waliło deszczem, więc sytuacja trochę awaryjna – podsumował.  

W powiecie sanockim pociąg wylądował na drzewie 

O godz. 10 w sobotę strażacy zostali poinformowani, że w okolicach Łupkowa w powiecie sanockim pociąg relacji Zagórz  – Medzilaborce na Słowacji, którym podróżowało ok. 100 osób, najechał na leżące na torach drzewo. Choć akcja strażaków wyglądała niepokojąco, to nikomu z pasażerów nic się nie stało. 

Aby usunąć drzewo, trzeba było rozłożyć drabinę. (Fot. KP PSP w Sanoku)

300 interwencji na Podkarpaciu 

– Blisko 300 razy wyjeżdżali od piątku podkarpaccy strażacy do skutków nawałnic, które przeszły nad naszym województwem – podaje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Strażacy usuwali połamanych konarów gałęzi, konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych.

W akcję zaangażowanych było wielu strażaków. (Fot. KP PSP w Sanoku)

Oprócz tego wypompowywali wodę z zalanych piwnic posesji, budynków oraz udrożnianie przepustów drogowych. 
Najwięcej interwencji było w powiatach: rzeszowskim, krośnieńskim, łańcuckim i dębickim. Obyło się bez rannych. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin