Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Dramat na autostradzie koło Rzeszowa. Nie żyją dwie osoby, kilkunastu rannych

Tragiczny wypadek w Rudnej Małej koło Rzeszowa
Bus przewożący osoby z niepełnosprawnościami w wyniku zderzenia dachował. (Fot. FB/Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie)

Dwie osoby zginęły, kilkanaście zostało rannych w wyniku zderzeniu busa i samochodu osobowego. Do wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 8 na autostradzie A4, na wysokości Rudnej Małej koło Rzeszowa.

Jak informuje policja, kierujący busem iveco najprawdopodobniej podczas zmiany pasa ruchu uderzył w jadące lewym pasem BMW.

Busem na krakowskich numerach rejestracyjnych podróżowało 15 osób, kierowca, trzech opiekunów i 11 osób z niepełnosprawnościami. W wyniku zderzenia bus dachował i zatrzymał się na barierach, na pasie zieleni. Niestety dwie osoby zginęły na miejscu.

– Pozostałe osoby opuściły pojazd o własnych siłach – informuje Jan Czerwonka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Po przyjeździe na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej w pojeździe nie było już nikogo.

– Te najbardziej potrzebujące zostały przetransportowane do szpitali śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pozostałe sukcesywnie, zgodnie z potrzebami, były transportowane karetkami do szpitali – dodaje rzecznik.

Kierowca samochodu osobowego nie wymagał pomocy medycznej.

Jezdnia w kierunku Korczowej jest zablokowana, natomiast w kierunku Krakowa został wyłączony z ruchu pas szybki. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Aktualizacja, godz. 13:

Na miejscu pracowało 7 zastępów OSP, PSP, ratownicy medyczni i policja. Wciąż występują utrudnienia w ruchu na wysokości Rudnej Małej.

Aktualizacja:

Busem podróżowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. W zawiązku z tragedią burmistrz ogłosił żałobę.

Śmigłowiec LPR na miejscu wypadku na autostradzie niedaleko Rzeszowa
Na miejsce tragicznego wypadku został wezwany śmigłowiec LPR z Sanoka. (Fot. FB/Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie)
Śmiertelny wypadek
Do wypadku doszło na autostradzie A4, na wysokości Rudnej Małej, kilka kilometrów od Rzeszowa. (Fot. FB/Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin