REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Jeździli z bronią po Rzeszowie i celowali do ludzi

Samochód, z którego wystaje ręka z bronią, sfotografowany na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. (Fot. Spotted Rzeszów)

Biały dzień, jedna z najbardziej znanych ulic w Rzeszowie. Zwykły, srebrny samochód marki Nissan, stoi na czerwonym świetle. Obrazek jakich wiele. Tyle że z auta wystaje ręka. A w niej coś, co wygląda jak pistolet.

Zdjęcie samochodu na stalowowolskich blachach z wystającą ręką z pistoletem w dłoni pojawiło się w internecie w sobotę z podpisem: “Jeżdżą po Rzeszowie i celują bronią do ludzi i innych aut. W środku 4 osoby, każda z nich mniej więcej po 20 lat”.

Komentujący byli bezlitośni: “Jakichś filmów się naoglądali na Netflixie”, “Dziki zachód po rzeszowsku”, “GTA 7 San Rzeszów”. Sytuacja, choć rozbawiła internautów, dla policjantów wcale śmieszna nie była.

– Policjanci przeglądając portale internetowe, zainteresowali się sprawą – podaje asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Funkcjonariusze ustali już kim byli mężczyźni w samochodzie. Prowadzą także postępowanie w tej sprawie.

– Wstępna kwalifikacja czynu, to artykuł 51 paragraf 1 kodeksu wykroczeń, czyli zakłócanie ładu i porządku publicznego – poinformował Andrzej Stebnicki.

Mężczyznom grozi areszt nawet na 30 dni lub grzywna od 20 zł do nawet 5 tyś. zł. Na razie nie usłyszeli zarzutów, ale policjanci tego nie wykluczają.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin