Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Kierowcy w Rzeszowie już nie wjadą na ul. Dymnickiego 

Przy ul. Dymnickiego w Rzeszowie, gdzie teraz kierowcy parkują swoje auta, mają być zamontowane blokady drogowe, które uniemożliwią ich wjazd. (Fot. Mariusz Włoch)

W przyszłym roku na ul. Dymnickiego w Rzeszowie mają być zamontowane zapory drogowe. Dzięki takim blokadom wreszcie udałoby się wyeliminować z tej drogi auta, które uporczywie są tam parkowane. Mimo wprowadzonego zakazu. Zapory uniemożliwiłby też przejazd aut w kierunku 3 Maja. 

Oprócz zapory drogowej przy ul. Dymnickiego, planowane jest też zamontowanie jej na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej i 3 Maja i dodatkowo przy parking obok ratusza.

Przetarg na przebudowę Dymnickiego

Obecnie władze Rzeszowa ogłosiły przetarg na zaprojektowanie przebudowy ul. Dymnickiego wraz z blokadami drogowymi. Zapory miałyby stanąć za wjazdem na parking Grand Hotelu. 

Według projektu, taka drogowa blokada miałaby 50 centymetrów wysokości. Inwestycja ta, to nie tylko sama budowa zapory, ale też przebudowa ul. Dymnickiego na długości 128 metrów i dodatkowo mają być przebudowane chodniki oraz deszczowa kanalizacja.         

 –  Dzięki zamontowaniu zapór udałoby się rozwiązać problem z samochodami, które parkują na Dymnickiego, mimo wprowadzenia znaków zakazu. Auta wjeżdżają też na ulicę 3 Maja. Ulica Dymnickiego ma być deptakiem dla pieszych, a nie przeznaczona dla pojazdów – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Skrzyżowanie ul. 3 Maja z Jagiellońską w Rzeszowie.
Planowane jest też zamontowanie zapór na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej i 3 Maja. (Fot. Wit Hadło)

Przejazd tylko dla uprzywilejowanych

Tak więc, gdy zapory zostaną zamontowane, to żaden samochód, oprócz aut służb uprzywilejowanych: straży pożarnej, policji czy pogotowia ratunkowego nie będzie mógł tamtędy przejechać. Dla tych służb zapora będzie obniżana.

Do tego będą służyć specjalne  detektory ruchu i sygnalizacja świetlna. Rzecznik prezydenta Rzeszowa dodał, że będą mogły wjechać tam też niektóre auta, które będą „wyłapywane” przez czujniki uwzględniające konkretne tablice rejestracyjne. 

Z informacji, które uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta Rzeszowa, wynika, że władze  samorządowe czekają na oferty od firm na wykonanie projektu przebudowy ul. Dymnickiego do 28 lipca.

Projekt inwestycji miałby powstać w ciągu 10 miesięcy, a później jeszcze trzeba byłoby poszukać wykonawcy, który zająłby się robotami. Na razie jest mowa o montażu blokad na ul. Dymnickiego, a nie ma jeszcze konkretnych informacji co do planów umieszczenia takich zapór na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i 3 Maja oraz przy ul. Słowackiego obok ratusza. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin