Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

W Rzeszowie połączą ul. Wołyńską z ul. Słoneczny Stok

Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. Archiwum)

Podczas wtorkowej sesji radni zaakceptowali wniosek Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, dotyczący zabezpieczenia dodatkowych pieniędzy na dwie inwestycje drogowe.

Pierwszą z nich będzie budowa połączenia ulic Wołyńskiej i Słoneczny Stok. Ta droga ma mieć ok. 700 metrów długości i siedem metrów szerokości. Częścią tego zadania będzie także budowa chodników oraz ścieżki rowerowej.

Do przetargu na realizację tej inwestycji zgłosiły się cztery firmy. Ich oferty wahały się od ok. 14,5 do prawie 18 mln zł i przekraczały kwotę, którą na to zadanie przewidziano w budżecie.

Drugą inwestycją, która niedługo rozpocznie się w Rzeszowie, dzięki wtorkowej decyzji o zwiększeniu środków, będzie przebudowa i rozbudowa ulicy Welca, od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym. To droga na os. Staromieście, która będzie także dojazdem do przyszłego rzeszowskiego aquaparku.

Zakres zaplanowanych prac to m.in. budowa nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 metrów, budowa chodników (2 m szerokości) i budowa obustronnych ścieżek rowerowych (2,5 m szerokości) a także zatok autobusowych. Koszt tego zadania to blisko 3,7 mln zł.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin