Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Lodowisko w Rzeszowie zburzono już 7 lat temu. Kiedy powstanie nowe?

Wyburzanie lodowiska przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie
W kwietniu 2016 r. wyburzono lodowisko przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Od tego czasu rzeszowianie nie mają krytego lodowiska z prawdziwego zdarzenia. (Fot. Wit Hadło)

W miniony piątek w Krośnie otwarto zmodernizowane kryte lodowisko. Tam krośnianie mogą przez cały tydzień korzystać z  nowoczesnego obiektu. Takiego szczęścia nie mają mieszkańcy Rzeszowa, bo odkąd w 2016 r. rozebrano lodowisko przy ul. Wyspiańskiego, nie mają gdzie pojeździć na łyżwach.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Władze Rzeszowa mają w planach budowę krytego lodowiska na osiedlu Staromieście, obok aquaparku. Ratusz informuje, że te dwa połączone obiekty miałyby być gotowe w 2027 lub 2028 roku.

– Na dokumentację aquaparku z zewnętrznymi basenami mamy zagwarantowane 5 mln 400 tys. zł – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Po podpisaniu umowy na realizację dokumentacji, firma będzie miała na to 24 miesiące. Aquapark ma powstać na osiedlu Staromieście. Obok jest dodatkowa działka, którą chcemy przeznaczyć na budowę krytego lodowiska. Aquapark ma być gotowy w 2027 lub 2028 roku i możliwe, że wtedy też otworzymy lodowisko.

Ratusz nie chce na razie podawać szczegółów technicznych lodowiska, bo jest na to za wcześnie. Znany jest natomiast koszt budowy aquaparku w Rzeszowie wraz z zewnętrznymi basenami. Na ten cel wydanych miałoby być 250 mln zł. Władze na to zadanie chcą pozyskać również środki finansowe ze źródeł zewnętrznych.

Urzędnicy informują, że jeszcze w tym roku na przełomie listopada i grudnia w Rzeszowie uruchomione zostanie lodowisko  kryte. Ma to być niespodzianka dla rzeszowian. Jednak na razie nie wiadomo nic więcej na ten temat. Nie znamy nawet lokalizacji tego obiektu.

Od wyburzenia starego lodowiska w Rzeszowie minęło już 7 lat

Stare lodowisko przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie 7 lat  temu zburzono, bo w miejscu, gdzie się znajdowało, miał powstać kompleks Res-Vita.

Przypomnijmy, że oprócz hotelu z ponad 150 pokojami i zajmującej trzy poziomy galerii handlowej planowano tu część rekreacyjną ze skateparkiem,  multikinem na 1000 miejsc i nowym pełnowymiarowym lodowiskiem. Szczegóły projektu były znane w 2011 r.. Tyle że już z początkiem 2016 r. niewiele osób wierzyło w jego realizację. Kilka miesięcy później było pewne, że Res-Vita nie powstanie, a marzenia o nowym lodowisku po raz pierwszy przesunęły się w czasie.

Kolejny pomysł zakładał, że lodowisko powstanie na osiedlu Drabinianka. Całoroczny obiekt miał stanąć na działce przy ul. Zielonej. Jednak w 2021 r. pojawiło się nowe rozwiązanie – budowa aquaparku na osiedlu Staromieście. Ma powstać na 40 hektarach w rejonie ulic Warszawskiej i Welca. Ze względów ekonomicznych postanowiono obie inwestycje połączyć. Dlatego teraz mówi się, że aquapark będzie wybudowany razem z krytym lodowiskiem.

_____

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin