REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Paweł Kowal reklamuje się jako „człowiek z Rzeszowa”. I marzy o parku rzeźby

Paweł Kowal na konferencji w Rzeszowie
Paweł Kowal, kandydat do Sejmu, reklamuje się jako „człowiek z Rzeszowa”. (Fot. Kinga Dereniowska)

Platforma Obywatelska rusza pełną parą z kampanią wyborczą. W Rzeszowie organizuje konferencję za konferencją. Tym razem przy Szkole Podstawowej nr 11, w której uczył się Paweł Kowal, „jedynka” na liście do Sejmu w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim.

Konferencja prasowa odbyła się z lekkim poślizgiem, bo czekano na posłankę Krystynę Skowrońską. Chciano już zaczynać bez niej, ale w ostatniej chwili wypatrzył ją, Zdzisław Gawilk – bo jak to ujął – „ jej czerwoną spódnicę widać z daleka”. 

Kowal widzi w Rzeszowie potencjał

Paweł Kowal zmienił Małopolskę na Podkarpacie. Reklamuje się, jako „człowiek z Rzeszowa”. Urodził się tu w 1975 roku, w szpitalu na Szopena.

– Rzeszów to są moje korzenie, to jest moja tożsamość, moje smaki, przyjaźnie, miłości… – rozmarzył się  w środę.

Politolog, który chce być posłem z Podkarpacia, przekonywał, że podczas kampanii wyborczej będzie organizował spotkania dla mieszkańców. Chce rozwijać m.in. park technologiczny i transport. Ale nie tylko.

– Nie jest tajemnicą, że ważny jest dla mnie rozwój miasta przez instytucje kultury. Rozmawiałem z prezydentem Rzeszowa o koncepcji dużego parku rzeźby, z takim rozmachem, jaki znają w Stanach Zjednoczonych. Być może w oparciu o pamięć Józefa Szajny – mówił Paweł Kowal.

Kaźmierczak celuje w kobiety

U boku Kowala, promowała się także Jolanta Kaźmierczak, obecnie wiceprezydentka Rzeszowa, z chrapką na fuchę senatorki.

– W Senacie chcę reprezentować sprawy kobiet – deklarowała. – Chciałabym, aby Polska była normalna, żeby kobiety mogły decydować o sobie. Żeby za kobietami nie stali strażnicy moralności – mówiła Jolanta Kaźmierczak.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin