REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Teresa Kubas-Hul powołana na urząd wojewody podkarpackiej przez Donalda Tuska

Nominowanie Teresy Kubas-Hul na stanowsiko wojewody podkarpackiego
Powołanie na urząd wręczył Teresie Kubas-Hul wiceminister w MSWiA, Tomasz Szymański. (Fot. MSWiA)

Teresa Kubas-Hul oficjalnie została wojewodą podkarpacką. Powołanie na urząd wręczył wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Szymański.

Potwierdziły się nasze informacje, że Teresa Kubas-Hul będzie nową wojewodą podkarpacką. W środę, 20 grudnia 2023 r., premier Donald Tusk powołał ją na stanowisko.

Polityczka, która była szefową sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu odebrała dziś powołanie z rąk wiceministra Tomasza Szymańskiego. Z dokumentem zapozowała na tle flag Polski i Unii Europejskiej.

Dumna z nominacji Teresa Kubas-Hul. (Fot. MSWiA)

Przypomnijmy, że Teresa Kubas-Hul ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Filia w Rzeszowie. Następnie w latach 1993-1994, będąc stypendystką Programu USAID organizowanego przez Georgetown University, studiowała bankowość, zarządzanie i marketing na State University of New York w USA.

Nowa wojewoda podkarpacka przez długi czas zajmowała się pozyskiwaniem środków UE na realizację szeregu projektów z zakresu rozwoju regionalnego. W latach 1995 – 2008 pracowała w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Pełniła także funkcje wicedyrektora podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2000 – 2002) i wiceprezesa zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2013-2016).

Była członkiem zarządu wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz zarządu Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa FAPA. A także doradcą wojewody podkarpackiego ds. funduszy unijnych i wykładowcą WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Od roku 2006 do 2018 była radną sejmiku woj. podkarpackiego, wiceprzewodniczącą sejmiku III kadencji, przewodniczącą sejmiku IV kadencji, wiceprzewodniczącą komisji budżetu mienia i finansów, przewodniczącą klubu radnych V kadencji.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin