REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Wojewoda Teresa Hubas-Kul: rozliczajcie mnie z tego, ile pieniędzy pozyskam dla Podkarpacia

Na zdjęciu wojewoda podkarpacka Teresa Hubas-Kul.
Wojewoda podkarpacka złożyła dziennikarzom i dziennikarkom życzenia na nowy rok (archiwum Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie)

– Chcę tworzyć urząd otwarty – deklarowała Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacka podczas spotkania opłatkowego z dziennikarzami i dziennikarkami z regionu. Wojewoda chce też otworzyć w Rzeszowie kolejny SOR oraz postara się o kolejny helikopter ratowniczy.

Nowa wojewoda z uśmiechem powiedziała, że minionego roku 2023 podsumowywanie będzie, z racji tego że swoją pracę zaczęła dopiero końcem grudnia ubiegłego roku.

Nowy rzecznik prasowy wojewody podkarpackiej

Teresa Kubas-Hul podziękowała za pracę Michałowi Mielniczukowi, który zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Wojewoda wychwalała go jako osobę „bardzo profesjonalną, merytoryczną, pracowitą i życzliwą”.

Zastąpi go Bartosz Gubernat, który obecnie jest pracownikiem Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Wcześniej przez wiele lat był dziennikarzem Nowin. Z pracy zrezygnował, kiedy wydawnictwo Polska Press kupił Orlen.

Pracę w nowym miejscu Bartosz Gubernat rozpocznie w poniedziałek, 15 stycznia.

Lepszy dostęp do informacji, priorytet – bezpieczeństwo

Wojewoda zapowiedziała także reorganizację biura. Mocno ma zostać wsparte biuro prasowe. Teresa Kubas-Hul jest w trakcie rozmów rekrutacyjnych. Dodała także, że przebudowana zostanie strona internetowa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Tak, aby informacja, do jakiej powinni dotrzeć potencjalni wnioskodawcy ramach danego programu, była na pierwszym miejscu – mówiła.

Jakie plany wojewoda ma na 2024 rok?

– Moim priorytetem będzie bezpieczeństwo – podkreślała w kontekście wojny w Ukrainie i protestów. – Udało się zażegnać konflikt i zawiesić protest rolników na przejściu granicznym w Medyce. Nadal trwa protest przewoźników w Korczowej. To priorytetowe wyzwanie, które stoi przede mną. Chcę jak najszybciej doprowadzić do zawieszenia protestu także i tam – deklarowała Teresa Kubas-Hul.

Wojewoda zwracała uwagę, że stojące w kolejkach tiry są zagrożeniem.

– Mieliśmy do czynienia z wypadkiem autokaru, który wjechał na tira zaparkowanego na poboczu. Nikomu nic poważniejszego się nie stało. Pasażerowie autokaru i kierowca żyją – powiedziała Teresa Kubas-Hul.

Przejście graniczne w Malhowicach otwarte już za pół roku?

Wkrótce ma nastąpić otwarcie kolejnego przejścia granicznego w Malhowicach.

– W tej chwili jesteśmy na etapie analizy, czy utrzymać to tymczasowe przejście graniczne. Tzw. bypass dla pustych tirów przekraczających granicę w Malhowicach – poinformowała Teresa Kubas-Hul.

Oficjalne otwarcie ma nastąpić w drugiej połowie 2024 roku.

Na zdjęciu dziennikarz i dziennikarki z mediów lokalnych na Podkarpaciu podczas spotkania z wojewodą podkarpacką.
Wojewoda złożyła dziennikarzom i dziennikarkom życzenia noworoczne.

Teresa Kubas-Hul: rozliczajcie mnie z każdej złotówki

W czwartek na biurko wojewody trafiły też sprawozdania dyrektorów wszystkich wydziałów, dotyczące realizacji programów finansowanych m.in. z budżetu wojewody, czy ze środków zewnętrznych.

– Będziemy się starali sięgać po każda złotówkę, która jest dostępna dla Podkarpacia w ramach funduszy zewnętrznych, czy w ramach rezerwy celowej budżetu państwa – obiecywała. – Proszę oceniać moją prace pod względem, ile tych dodatkowych środków do budżetu wojewody uda się pozyskać – apelowała Teresa Kubas-Hul.

Wśród ważnych misji wojewoda wymieniła drugi SOR w Rzeszowie, czy helikopter medyczny. Obecnie taka maszyna stacjonuje w Sanoku. Wojewoda postara się, aby i północna cześć województwa miała LPR.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin