Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Półmaraton Rzeszowski już w sobotę. Będą utrudnienia w ruchu

W niedzielę półmaraton na ulicach Rzeszowa
Półmaraton Rzeszowski odbędzie się w Rzeszowie już po raz 17. (Fot. Wit Hadło)

W sobotę, 6 kwietnia (początek o godz. 9) w Rzeszowie odbędzie się 17. Półmaraton Rzeszowski i 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Pobiegnie w nim rekordowa, bo przekraczająca 2 tys. osób, liczba zawodników. W związku z imprezą, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. M. in. tego dnia już od godz. 6 zamknięta będzie al. Kopisto – od al. Rejtana do ul. Podwisłocze.

– To impreza sportowa, która pokazuje jak niesamowity potencjał drzemie w mieszkańcach, tych, którzy nasze miasto odwiedzają, ale również w organizatorach biegów – zauważył Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa. – Półmaraton to dystans już zacny, ale, aby zachęcić wszystkich do biegania i zdrowego stylu życia, wprowadzamy również sztafety półmaratońskie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. 

Pobiegnie 80 sztafet 

W tym roku, jak dodał sekretarz miasta, będzie już 80 sztafet, wystawionych przez zakłady pracy, różne firmy, Urząd Miasta Rzeszowa, szkoły. Wystarczy przebiec 5 kilometrów, by być częścią tej wspaniałej imprezy. PKO Bank Polski już po raz trzeci współuczestniczy w tym przedsięwzięciu.  

– Jesteśmy sponsorem tytularnym biegu półmaratońskiego w stolicy Podkarpacia, jak również sztafety – mówił podczas konferencji Marcin Turkiewicz, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie, w PKO BP. – Oprócz  tego zawodnicy startujący w półmaratonie i sztafecie mogą włączyć się w akcję charytatywną Biegnę dla… i pomóc 7-letniej Klarze. 

Dziewczynka choruje na mukowizcydozę i potrzebuje wsparcia ma zakup leku, który musi przyjmować przez cały czas. Biegacze chętni wesprzeć leczenie 7-latki przyczepią na koszulki specjalne identyfikatory akcji, a Fundacji PKO BP w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz Klary. 

Jaką trasą pobiegną?

– Trasa  jest taka sama co w ub. roku – poinformował Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega, które jest organizatorem półmaratonu. – Mamy nowiusieńki atest trasy, czyli życiówki będą się  liczyć.  Limit czasu to 3 godziny. Dekoracja zwycięzców nastąpi o godz. 12 w Millenium Hall. 

Start na al. Kopisto na wysokości Centrum Handlowego Millenium Hall. Zawodnicy pobiegną aleją Kopiso, przez most Zamkowy, skręcą w ul. Kielara i dalej Szopena, Targową do al. Piłsudskiego. Potem pod prąd  jednym pasem do ul. Grunwaldzkiej. Dalej skręcą w ul. Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza przez Rynek, ul. Słowackiego, dobiegną do Szopena, przebiegną starą ul. Szopena do placu Śreniawitów. 

Później ul. Hetmańską do ul. Wincentego Pola. Tutaj zbiegną na Bulwary nad Wisłokiem, pobiegną w stronę zapory, tam będzie zawrotka i pobiegną wzdłuż Wisłoka ścieżkami pieszo-rowerowymi do mostu Lwowskiego. Tam przebiegną na druga stronę i dalej również ścieżkami pieszo-rowerowymi na al. Kopiso i dobiegną do Millenium Hall, gdzie na skwerze będzie nawrotka. Takie pętle zawodnicy pokonają dwukrotnie. Meta będzie w Millenium Hall. 

W sobotę utrudnienia w ruchu 

Od godz. 6 rano 6 kwietnia zamknięta będzie al. Kopisto – od al. Rejtana do ul. Podwisłocze. Zamknięcie całej trasy biegu nastąpi o godz. 7.30. Główne ulice, które będą zamknięte to: Hetmańska, Targowa i Szopena i uliczki w Śródmieściu tez 1,5 godziny przed biegiem. Szczegóły są dostępne na: https://runrzeszow.pl

Na zwycięzców czekają nagrody 

Na uczestników sobotniej rywalizacji czekają nagrody w 10 kategoriach wiekowych. Nagrody finansowe będą w kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn: miejsce I – 1200 zł., II – 800 zł, III – 600 zł, IV – 500 zł, V – 400 zł oraz nagrody finansowe w kategorii najlepszy Polak/Polka oraz najlepszy rzeszowianin i rzeszowianka. Dużo nagród do rozlosowania będzie wśród zawodników, którzy ukończą półmaraton.  

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin