REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Psychologia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rekrutacja trwa do poniedziałku

Jeden z budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego
Rekrutacja na psychologię na Uniwersytecie Rzeszowskim potrwa do poniedziałku, 18 września. (Fot. archiwum)

Na zgodę w sprawie uruchomienia nowego kierunku, jakim jest psychologia, Uniwersytet Rzeszowski czekał pół roku. Wniosek w tej sprawie do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego złożył już 1 marca. Dopiero 12 września, przyszła pozytywna odpowiedź. Następnego dnia w południe rozpoczęła się już  rekrutacja. 

Limit miejsc na psychologii na Uniwersytecie Rzeszowskim wynosi 50 osób. Będą to studia magisterskie w Instytucie Pedagogiki Kolegium Nauk Społecznych. Po ukończeniu drugiego roku studenci będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: psychologia w edukacji lub psychologia kliniczna i zdrowia.

Rekrutacja potrwa do 18 września, do godz. 23.59.

Nowy kierunek jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie społeczne i rynkowe. Tylko w podkarpackich szkołach jest ponad 120 wolnych wakatów dla psychologów. Dyrektorzy szkół rekrutują już nawet studentów.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin