REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Trwa rozbudowa Lubelskiej. Nowoczesną trasą pojedziemy we wrześniu

Droga przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie będzie poszerzona do dwóch jezdni i czerech pasów ruchu. (Fot. Mariusz Włoch)

Od granicy Rzeszowa do Jasionki trwają prace przy rozbudowie drogi wojewódzkiej wzdłuż ulicy Lubelskiej. Zakończenie robót zaplanowano na koniec września 2023 roku. Inwestycja w całości jest realizowana w gminie Trzebownisko i odpowiedzialny jest za to samorząd województwa podkarpackiego.

Wartość umowy związanej z  rozbudową ul. Lubelskiej wynosi 98,4 mln zł. Plac budowy przekazano 1 czerwca ub. roku. Inwestycja ma usprawnić warunki komunikacyjne terenów okołomiejskich i miejskich Rzeszowa.

W szczególności ma zwiększyć przepustowość i skrócić czas przejazdu pomiędzy węzłem S-19 w Jasionce, Portem Lotniczym i strefą ekonomiczną w Jasionce a miastem Rzeszów i gminą Trzebownisko. Ma też poprawić bezpieczeństwo ruchu pojazdów, pieszych oraz rowerzystów.

Rozbudują 5 kilometrów Lubelskiej

Droga wojewódzka nr 878 od granic Rzeszowa do tzw. łącznika z S19 w Jasionce (czyli na odcinku ulicy Lubelskiej) zostanie rozbudowana na długości 5 km. W tamach tej inwestycji zostanie ona poszerzona do dwóch jezdni (dwie o szerokości po 3,5 metra plus obustronne chodniki o szerokości 1,5 m i ścieżki pieszo-rowerowe o szerokości od 1,7 m do 2,2 m)  i czterech pasów ruchu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Poszerzoną ul. Warszawską w Rzeszowie pojedziemy jesienią

Wybudowane będą dwa ronda (jedno z nich powstanie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 878 z drogą powiatową Zaczernie – Nowa Wieś. Drugie zaś rondo będzie miało formę „turbinową” i powstanie na skrzyżowaniu DW878 z droga powiatową Zaczernie-Trzebownisko. Zaplanowano budowę nowej konstrukcji jezdni na poszerzeniach oraz wzmocnienie konstrukcji istniejącej drogi.

Jak informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, w ramach przebudowy ul. Lubelskiej na całym odcinku inwestycji przewidziano budowę i przebudowę chodników, ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych. Zaplanowano też budowę zatok autobusowych, miejsc do zawracania, nowego systemu odwodnienia drogi. Przebudowane mają być i wybudowane zjazdy publiczne i indywidualne zapewniające dostęp do terenów przyległych do drogi wojewódzkiej.  Zamontowane zostanie nowe oświetlenie drogowe.

Inwestor nie zapomniał o budowie obustronnych chodników i o ścieżkach pieszo-rowerowych. (Fot. Mariusz Włoch)

Nowy most na rzece Mrowla

W ramach tej inwestycji powstanie nowy most na rzece Mrowla, w miejscu istniejącego mostu. W Trzebownisku wybudowany będzie też przejazd pod drogą, zabezpieczona zostanie skarpa na rzece Wisłok. Zaplanowano montaż ekranów akustycznych. Wzdłuż trasy asadzona będzie zieleń. To największa inwestycja drogowa realizowana przez samorząd województwa.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin