REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Poszerzoną ul. Warszawską pojedziemy jesienią

Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek ulicy Warszawskiej, a także dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania. (Fot. Mariusz Włoch)

Po przebudowie drogi wylotowej z Rzeszowa, przy ul. Warszawskiej powstaną cztery pasy ruchu. W sumie droga w ten sposób zostanie poszerzona na 4-kilometrowym odcinku. Dzięki tej inwestycji od listopada ułatwiony zostanie dojazd do autostrady A4, jak również portu lotniczego i strefy ekonomicznej w Jasionce k. Rzeszowa. 

Ta przebudowa jest realizowana przez dwa samorządy – miasto Rzeszów i powiat rzeszowski. Część miejska obejmuje rozbudowę jednokilometrowego odcinka ul. Warszawskiej, jak również dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania w tym rejonie. Na tym fragmencie główna ulica zostanie rozbudowana do dwóch jezdni, na których będą dwa pasy ruchu.

Prace na ul. Warszawskiej w Rzeszowie rozpoczęły się tam  latem 2022 roku. Jak informuje ratusz, zadanie to jest już realizowane na zaawansowanym etapie. Dotąd wykonano 50 procent zakresu robót przy przebudowie kanalizacji deszczowej i sieci gazowej. Obecnie trwają prace przy sieciach teletechnicznych. 

Wykonywane są też roboty przy konstrukcji nowej jezdni. Ma być ona gotowa w maju, a później inwestor zajmie się przebudową i położeniem asfaltu na istniejącym odcinku drogi, po którym obecnie jeżdżą kierowcy.

Przy ul. Warszawskiej powstaną ścieżki rowerowe, nowe chodniki, zatoki autobusowe oraz oświetlenie. Zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską. Zmodernizowany będzie przejazd kolejowy w ramach linii Rzeszów – Ocice, zamontowane zostaną ekrany akustyczne. Termin zakończenia tej inwestycji przewidziano na koniec listopada br. 

Dzięki dodatkowej jezdni łatwiejszy będzie dojazd do autostrady A4 i lotniska w Jasionce. (Fot. Mariusz Włoch)

Władze Rzeszowa na poszerzenie ul.  Warszawskiej wydadzą 34 mln zł, z czego 30 mln zł będzie pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Natomiast za drugą część przebudowy tej ulicy oraz jej przedłużenie (łącznika do autostrady o statusie drogi powiatowej) odpowiada powiat rzeszowski. W tym przypadku dotyczy to 3-kilometrowego odcinka prowadzącego do węzła A4 Rzeszów – Północ w Rudnej Małej. Ten fragment budowy może się zakończyć szybciej i finał prac zaplanowano na połowę tego roku. 

Jak informuje Marek Radion, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie, dotąd zrealizowano 70 procent prac. Całkowity koszt inwestycji (dwóch odcinków – miejskiego i powiatowego) oszacowano na 40,5 mln zł. W finansowanie przebudowy ul. Warszawskiej oprócz Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego zaangażowały się też gminy: Głogów Młp. i Trzebownisko oraz samorząd województwa podkarpackiego. Wykonawcą robót jest firma Strabag. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin