REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Rzeszów przyjazny rowerzystom? Na pewno się stara

Budowa przejazdu dla rowerzystów w Rzeszowie
Trwa budowa przejazdu rowerowego na jednym z najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych w Rzeszowie. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Rzeszów stara się być miastem przyjaznym rowerzystom. Już wkrótce powstanie pięć nowych przejazdów. Są właśnie budowane m.in. w ścisłym centrum, na skrzyżowaniu al. Cieplińskiego z al. Piłsudskiego.

Prace nad przejazdami dla rowerzystów w Rzeszowie są już zaawansowane.

– Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego zabezpieczono istniejące sieci podziemne, wybudowano kanalizację kablową pod nowe sygnalizatory i fundamenty pod nie. Wykonano też warstwy podbudowy pod chodniki, na których będzie układana kostka – przekazuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

I dodaje, że na skrzyżowaniu al. Batalionów Chłopskich z ul. Przemysłową montowane są już nowe sygnalizatory. Z kolei na przecięciu ul. Langiewicza z al. Batalionów Chłopskich i al. Powstańców Warszawy i ul. Hetmańskiej pozostało już tylko ułożyć asfaltową nawierzchnię na ścieżce rowerowej oraz wykonać oznakowania.

Na ostatnim z przejazdów – na skrzyżowaniu al. Witosa, ul. Wiktora i ul. Wyspiańskiego rozpoczęła się budowa chodnika.

Tego chcieli rzeszowscy rowerzyści

Jak zaznacza Artur Gernand, nie byłoby nowych przejazdów, gdyby nie rozmowy rowerzystów z prezydentem Konradem Rzeszowa. Dzięki nim wytypowano pięć skrzyżowań, na których powinny powstać tego typu udogodnienia.

Wartość inwestycji to ponad 1,5 mln zł. Do budowy dołożyła się Unia Europejska. Planowane zakończenie prac to koniec listopada 2023 r.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin