REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Seksgangsterzy w rękach rzeszowskiego CBŚP. „Wynajmowali” mieszkania prostytutkom

Zatrzymanie członków gangu przez CBŚP z Rzeszowa
Jednego z podejrzanych CBŚP zatrzymało, kiedy jechał samochodem. (Fot. archiwum CBŚP)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Rzeszowa zatrzymali członków seksgangu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mieli zarabiać na niecnym procederze 90 tys. zł miesięcznie.

Strzały policjantów zapewne obudziły członka warszawskiego seksgangu. Nocnymi gośćmi okazali się uzbrojeni funkcjonariusze CPŚP z zarządu w Rzeszowie. Podczas przeszukania lokali w Warszawie i Toruniu policjanci zabezpieczyli ok. 40 tys. zł, kilkadziesiąt telefonów komórkowych, pałkę teleskopową oraz luksusowe zegarki.

Policjanci działali pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Zatrzymano trzy osoby: dwie kobiety i mężczyznę w wieku od 36 do 60 lat.

– Są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu- podaje Prokuratura Krajowa.

Zatrzymanie seksgangsterów przez rzeszowski CBŚP.

Seksbiznes w „mieszkaniówkach”

Z zebranego przez prokuraturę materiału dowodowego wynika, że członkowie gangu prowadzili swoją „działalność” w Warszawie. Polega ona na w tzw. „mieszkaniówkach”.

– W tym czasie w kilku „mieszkaniówkach” w Warszawie mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi – przekazują policjanci z CBŚP.

Pracownice seksualne gangsterzy werbowali za pośrednictwem m.in. portali internetowych. Wśród zatrudnionych kobiet były m.in. Polki i Ukrainki. Natomiast to gangsterzy zapewniali im „miejsce pracy”, umawiali klientów, przywozili ich, zapewniali „bezpieczeństwo”, a nawet… chwytali za aparat fotograficzny i wykonywali kobietom sesje zdjęciowe.

Nic jednak nie było za darmo. W zamian seksworkerki oddawały im połowę zarobionych pieniędzy. Śledczy wyliczyli, że w miesiąc grupa zarabiała ok. 90 tys. zł. Pieniądze te inwestowali w nieruchomości w woj. mazowieckim.

Gangsterzy z zarzutami. Zabezpieczono mienie warte ponad milion złotych

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

– Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – informują funkcjonariusze CBŚP. – Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie należące do podejrzanych warte blisko milion zł – zaznaczają.

Zatrzymanie gangstera przez rzeszowskie CBŚP
Kilka chwil i podejrzany już w kajdankach. (Fot. archiwum CBŚP)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin