REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Rzeszowskie CBŚP rozbiło gang „Ojca”, który wprowadził na rynek 100 kg narkotyków

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, chodzi o pseudokibiców Legii Warszawa. Na podstawie zebranych informacji policjanci przeprowadzili na Mazowszu akcję, z udziałem funkcjonariuszy CBŚP z Rzeszowa. (Fot. archiwum CBŚP)

Policjanci rzeszowskiego CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, o kierowanie której podejrzany jest Marcin K. ps. „Ojciec”.

Podczas akcji policjanci zatrzymali 11 osób i jedną doprowadzili z aresztu śledczego. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego podejrzani mogli wprowadzić do obrotu ponad 100 kg narkotyków. Wśród zatrzymanych znajdują się osoby wywodzące się z praskiego półświatka przestępczego, powiązanego z pseudokibicami jednego z warszawskich klubów sportowych.

źródło: YouTube Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP)

100 kg narkotyków wartych 5 mln zł

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wprowadzali do obrotu środki odurzające i substancje psychotropowe. Chodziło głównie o amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę oraz tabletki MDMA.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że członkowie gangu działali w Warszawie. Mogli tam wprowadzić na rynek 100 kg różnego rodzaju narkotyków wartych około 5 mln zł.

Niektórzy z podejrzanych dobrze są znani policjantom. Byli już karani za przestępstwa narkotykowe czy pobicia. Są też powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów sportowych. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, chodzi o kiboli Legii Warszawa.

Policjanci z rzeszowskiego CBŚP w akcji.
Policjanci CBŚP znaleźli w mieszkaniach gangsterów kilogramy narkotyków. (Fot. archiwum CBŚP)

Mieli narkotyki w mieszkaniach

Na podstawie zebranych informacji policjanci przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali 11 osób, w tym m.in. Marcina K. ps. „Ojciec”. Zatrzymani, to mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości. Mają od 21 do 43 lat. W mieszkaniach oraz użytkowanych przez nich pomieszczeniach policjanci znaleźli kokainę, marihuanę, amfetaminę, tabletki MDMA. Gangsterzy mieli w nich także blisko 40 tys. zł w gotówce i kastety.

Działania prowadzono na terenie województwa mazowieckiego. Policjantów z Rzeszowa wsparli m.in. agenci CBŚP z Warszawy i Lublina, kontrterroryści z „BOA” oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Sprawa jest rozwojowa

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Marcin K. ps. „Ojciec” usłyszał zarzut kierowania tą grupą.

Wszystkim zatrzymanym grozi także odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. 9 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Jeden z podejrzanych został doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego. Przebywał tam w związku z wcześniejszym zatrzymaniem za posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Na obecnym etapie śledztwa występuje 12 podejrzanych, ale sprawa jest wielowątkowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin