REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 2 października 2023

Rzeszowskie CBŚP rozbiło gang „Ojca”, który wprowadził na rynek 100 kg narkotyków

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, chodzi o pseudokibiców Legii Warszawa. Na podstawie zebranych informacji policjanci przeprowadzili na Mazowszu akcję, z udziałem funkcjonariuszy CBŚP z Rzeszowa. (Fot. archiwum CBŚP)

Policjanci rzeszowskiego CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, o kierowanie której podejrzany jest Marcin K. ps. „Ojciec”.

Podczas akcji policjanci zatrzymali 11 osób i jedną doprowadzili z aresztu śledczego. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego podejrzani mogli wprowadzić do obrotu ponad 100 kg narkotyków. Wśród zatrzymanych znajdują się osoby wywodzące się z praskiego półświatka przestępczego, powiązanego z pseudokibicami jednego z warszawskich klubów sportowych.

źródło: YouTube Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP)

100 kg narkotyków wartych 5 mln zł

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wprowadzali do obrotu środki odurzające i substancje psychotropowe. Chodziło głównie o amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę oraz tabletki MDMA.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że członkowie gangu działali w Warszawie. Mogli tam wprowadzić na rynek 100 kg różnego rodzaju narkotyków wartych około 5 mln zł.

Niektórzy z podejrzanych dobrze są znani policjantom. Byli już karani za przestępstwa narkotykowe czy pobicia. Są też powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów sportowych. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, chodzi o kiboli Legii Warszawa.

Policjanci z rzeszowskiego CBŚP w akcji.
Policjanci CBŚP znaleźli w mieszkaniach gangsterów kilogramy narkotyków. (Fot. archiwum CBŚP)

Mieli narkotyki w mieszkaniach

Na podstawie zebranych informacji policjanci przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali 11 osób, w tym m.in. Marcina K. ps. „Ojciec”. Zatrzymani, to mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości. Mają od 21 do 43 lat. W mieszkaniach oraz użytkowanych przez nich pomieszczeniach policjanci znaleźli kokainę, marihuanę, amfetaminę, tabletki MDMA. Gangsterzy mieli w nich także blisko 40 tys. zł w gotówce i kastety.

Działania prowadzono na terenie województwa mazowieckiego. Policjantów z Rzeszowa wsparli m.in. agenci CBŚP z Warszawy i Lublina, kontrterroryści z „BOA” oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Sprawa jest rozwojowa

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Marcin K. ps. „Ojciec” usłyszał zarzut kierowania tą grupą.

Wszystkim zatrzymanym grozi także odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. 9 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Jeden z podejrzanych został doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego. Przebywał tam w związku z wcześniejszym zatrzymaniem za posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Na obecnym etapie śledztwa występuje 12 podejrzanych, ale sprawa jest wielowątkowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Pierwsza strona papierowego wydania Super Nowości z 2 października 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin