Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Kibole z Rzeszowa przygotowywali się do „ustawki”, ale wkroczyła policja

Pseudokibice z Rzeszowa przygotowują się do ustawki
Mężczyźni skrupulatnie przygotowywali się do „ustawki”. Nawadniali się i zmieniali ubranie. (Fot. archiwum policji pomorskiej)

Do starcia pseudokibiców pomorskiej i podkarpackiej drużyny miało dojść w sobotę w miejscowości Żukczyn, w powiecie gdańskim. Mężczyźni jednak nie dowiedzieli się, która grupa jest silniejsza, bo do akcji wkroczyli policjanci. W bagażach rzeszowskich kiboli znaleźli rękawice bokserskie i ochraniacze na szczeki.

Prawie 7 godzin w podróży poszło na marne, bo pseudokibice z Podkarpacia nie mogli zmierzyć się na pięści z grupą kiboli z Gdyni. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców ustalili miejsce, w którym nocowali pseudokibice rzeszowskiego klubu piłkarskiego przed planowaną konfrontacją. Następnie ich wylegitymowali i sprawdzili bagaże. A tam znaleźli rękawice bokserskie i ochraniacze na szczęki.

Policja przeszkodziła w ustawce rzeszowskich kiboli. (Fot. archiwum policji pomorskiej)

Po wnikliwej kontroli pseudokibice z Rzeszowa pod nadzorem policji opuścili województwo pomorskie i wrócili do domu.

– Policjanci na bieżąco monitorują wszelkie sygnały na temat aktywności grup powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, w tym te pochodzące od przypadkowych i anonimowych osób – informują policjanci.

W zapobiegnięciu wybuchu gejzera przemocy uczestniczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Współpracowali z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin