Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

W Rzeszowie będą obradować specjaliści od edukacji dzieci z całego świata

8 i 9 lutego 2024, w budynku głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego, spotkają się badacze z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przyjadą z całego świata. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tą tematyką do wysłuchania prelekcji – uczestnictwo w obradach jest bezpłatne.

W trakcie konferencji poruszona zostanie m.in. tematyka systemów edukacji formalnej i nieformalnej w Polsce i na świecie. Psychologicznych aspektów funkcjonowania dziecka w zmieniającej się rzeczywistości społecznej i edukacyjnej. Edukacji artystycznej i jej oddziaływania na harmonijny rozwój dziecka, a także mediów w edukacji.

Same autorytety

Udział w kongresie zapowiedziało już prawie stu badaczy pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogów specjalnych oraz psychologów reprezentujących wiodące ośrodki akademickie z kraju i zagranicy. Wśród nich są tak uznane autorytety, jak prof. dr Paul Leseman i dr Pauline Slot z Uniwersytetu w Utrechcie. Prof. dr Fernando Albuquerqe Costa z Uniwersytetu Lizbońskiego. A Także prof. dr Idesbald Nicaise z KU Leuven i prof. dr Dimitris Zachos z Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach. Prof. Krystyna Chałas (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II). prof. dr hab. Janusz Kirenko (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej). Prof. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski). Prof. Mirosław Kowalski (Uniwersytet Zielonogórski).

Konferencja będzie odbywać się zarówno w przestrzeni realnej jak i wirtualnej. Obrady będą transmitowane na przygotowanym specjalnie pod to wydarzenie kanale w serwisie You Tube (https://www.youtube.com/@ChildResearchandEducation) oraz przez platformę MS Teams.

Aktualny program wydarzenia, książka abstraktów oraz szczegółowe informacje dotyczące Kongresu znajdują się na stronie wydarzenia: www.childresearchcongress.pl

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie zostało współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała Nauka – wsparcie konferencji naukowych.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin