REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego skorzystało już prawie 1400 dzieci

Dziecko w żłobku, nauka malowania
Rzeszowski Bon Żłobkowy skierowany jest do rodziców i opiekunów dzieci korzystających ze żłobków niepublicznych. (Fot. pixabay)

1378 dzieci skorzystało do tej pory z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego, czyli dofinansowania do pobytu w prywatnym żłobku. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie wypłacił na ten cel już 3,45 mln złotych.

Rzeszowski Bon Żłobkowy działa od września 2021 roku. To jeden z pomysłów prezydenta Konrada Fijołka na wsparcie rodziców i opiekunów dzieciaków uczęszczających do prywatnych żłobków, za które trzeba nieraz słono płacić. Dzięki wsparciu miasta, co miesiąc dostają oni do 300 zł.

Z programu skorzystało już prawie 1400 maluchów. Wniosek o Rzeszowski Bon Żłobkowy można złożyć w każdej chwili. Przyjmuje je rzeszowski MOPS – tłumaczy Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Komu przysługuje Rzeszowski Bon Żłobkowy

Żeby zdobyć dofinansowanie do niepublicznego żłobka trzeba mieszkać z dzieckiem w Rzeszowie. Pieniądze oprócz rodziców moga dostać m.in. prawni opiekunowie lub osoby pełniące funkcję rodziny zastępczej.

– Rzeszowski Bon Żłobkowy przyznawany jest na 4 miesiące. Po tym czasie trzeba ponowić wniosek. Pieniądze są wypłacane od miesiąca, w którym dokument trafia do MOPS. Ważne, żeby wniosek złożyła ta sama osoba, która ma umowę ze żłobkiem. Jeśli podpisała ją mama dziecka, to ona powinna starać się o bon – tłumaczy Joanna Wisz, wicedyrektor MOPS w Rzeszowie.

Wniosek można złożyć osobiście w budynku przy ul. Jagiellońskiej 4, przez internet za pomocą platformy e PUAP albo wysłać go pocztą na adres MOPS Rzeszów, ul. Jagiellońska 6, 35-025 Rzeszów.

Wiosek można odebrać w siedzibie ośrodka albo pobrać ze strony internetowej www.mopsrzeszow.pl. Tu znajdziecie także dodatkowe informacje na temat świadczenia.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin