Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Ziemniaczki prosto od rolników? Już niedługo na ul. Dworaka w Rzeszowie

Ziemniaki na targowisku
Ekologiczne ziemniaki prosto od podkarpackich rolników już niedługo będzie można kupić na targowisku przy ul. Dworaka. (Fot. pixabay)

Nie tylko najnowsze trendy mody damskiej i męskiej, ale zdrowe ziemniaczki czy pomidorki, będzie można kupić na uwielbianym przez rzeszowian targowisku przy ul. Dworaka. Jak tłumaczą w Ratuszu, to odpowiedź na prośby mieszkańców.

Oprócz Dworaka, gdzie warzywa i owoce będzie można kupić od rolników w piątki i soboty, w godz. 6-18., tzw. „handel płodami rolnymi” będzie prowadzony także w Parku Papieskim przy al. Armii Krajowej. Tam sprzedaż żywności będzie się odbywać raz w miesiącu, w wyznaczone wcześniej soboty.

– Pomysł rozszerzenia handlu na te miejsca to nasza odpowiedź na propozycje mieszkańców Rzeszowa – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa, kandydująca obecnie do Senatu z listy KO.

Aktualnie handel warzywami i owocami w Rzeszowie prowadzony jest przede wszystkim na targowisku w rejonie hali targowej, u zbiegu ulic Targowej i 8 Marca. Popularne są także mniejsze, tzw. „zielone rynki”, m.in. przy ul. Staszica.

Rzeszowscy urzędnicy nie ukrywają, że inspiracją był dla nich bazarek, odbywający się w Boguchwale.

– Na bazie współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale postanowiliśmy stworzyć podobny bazar – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydentka Rzeszowa.

Handel w obu miejscach ma rozpocząć się na przełomie września i października.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin