Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Zmiany na skrzyżowaniu obok ZUS. Od Targowej będą dwa pasy na wprost

W tej chwili jadąc od ul. Targowej na wprost trzeba poruszać się środkowym pasem. Wkrótce to się zmieni. (Fot. Marcin Jeżowski)

Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej i dodatkowy pas do jazdy na wprost od strony ul. Targowej mają być receptą na wzmożony ruch na skrzyżowaniu przy rzeszowskiej siedzibie ZUS. Pierwsze z rozwiązań już przynosi efekty, drugie wprowadzone będzie w najbliższych dniach.

Trzy lata czekali kierowcy na otwarcie wiaduktu nad ul. Żółkiewskiego. Nowa trasa odciążyła ruch na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, szybko jednak sama zapełniła się samochodami.

– Mam wrażenie, ze jeździ tędy pół Staromieścia. W godzinach szczytu droga zakorkowana jest już przed nowym rondem obok ZUS-u – opowiadał nam na początku roku Czytelnik mieszkający przy ul. Kosynierów.

Korekta świateł na skrzyżowaniu

Po zakończeniu inwestycji obejmującej przebudowę dróg w tym rejonie i oddaniu do użytku trasy pod wiaduktem urzędnicy rozpoczęli monitoring ruchu.

– Pierwszą rzeczą, którą musieliśmy rozwiązać faktycznie było udrożnienie nowego ronda. Spory wpływ miały na to światła przy skrzyżowaniu Głowackiego, Piłsudskiego i Targowej – przyznaje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Wprowadziliśmy korektę i już widać znaczną poprawę.

Wcześniej jadąc zarówno od ul. Głowackiego, jak i od Targowej, na obu kierunkach równocześnie działał lewoskręt. Samochody jadące od ronda przy ZUS skręcały w kierunku Rejtana, a kierowcy chcący pojechać prosto lub skręcić w prawo czekali na swoją kolej. W tym samym czasie ci jadący od drugiej strony mogli skręcić w stronę okrągłej kładki. Auta, jadąc po łukach, mijały się na skrzyżowaniu.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Rzeszowie łatają dziury w godzinach szczytu. Kierowcy są wściekli

Teraz, po zmianie, zielone światło mają wszyscy kierowcy jadący z tego samego kierunku, zarówno skręcający w lewo, jak i przecinający skrzyżowanie na wprost i skręcający w prawo.

– Tyle, że jak ruch odbywa się od strony Targowej, to Głowackiego stoi. W następnej fazie stoi Targowa, a od Głowackiego wszyscy jadą. Rondo dzięki temu szybciej pustoszeje i korki są zdecydowanie mniejsze. Dodatkowo skoordynowane to zostało z pracą sygnalizacji świetlnej przy szpitalu na ul. Szopena – wyjaśnia Artur Gernand.

Od strony Targowej dwoma pasami na wprost

W ciągu najbliższych kilkunastu dni na skrzyżowaniu obok ZUS powinna pojawić się jeszcze jedna zmiana. Ta dotyczyć będzie tylko kierowców jadących od strony ul. Targowej. Ma dotyczyć zmiany organizacji ruchu i umożliwić jazdę z prawego pasa również na wprost.

– Tam mało kto skręca w prawo. Odkąd uruchomiono przejazd pod torami większość kierowców jedzie prosto, ten pas będzie więc lepiej wykorzystany. Projekt już jest gotowy, czekamy tylko na jego zatwierdzenie – słyszymy w ratuszu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin