Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Łatają dziury w godzinach szczytu. Kierowcy są wściekli

Wtorek, godz. 8 rano, ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Drogowcy łatają dziury, co wiązało się z wyłączeniem z ruchu jednego pasa i gigantycznymi korkami. (Fot. Czytelnik)

W Rzeszowie ruszyły pozimowe remonty dróg i chodników. Niestety prace drogowców odbywają się niekiedy w godzinach szczytu. Kierowcy stoją zatem w długich korkach i pytają, dlaczego tych prac nie można przeprowadzić w południe lub w nocy. Co na to miasto?

Tegoroczna, miejmy nadzieję, że zbliżająca się ku końcowi, zima okazała się dla rzeszowskiego ratusza bardzo kosztowna. Najpierw sporo wydatkowano na bieżące odśnieżanie dróg, chodników i ścieżek rowerowych, teraz sporo kosztuje remont ulic.

– Reagujemy na bieżąco. Naprawiamy części ulic, gdzie wskutek działania mrozu jezdnia została uszkodzona. Odbieramy też, ważne dla nas sygnały, od kierowców – zapewnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Tylko w ostatnich dniach naprawiano jezdnie m.in. na rzeszowskich ulicach: Okulickiego, Solarza, Sikorskiego, Sympatycznej, Marcina Filipa czy Cienistej.

– Firma wykonująca usługi na zlecenie miasta usuwa uszkodzony asfalt i zastępuje go masą asfaltową wylewaną na gorąco – wyjaśnia.

Tegoroczne naprawy ulic po zimie będą Rzeszów kosztować zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach. Jak przekazał ratusz od listopada ub. roku do lutego br., na naprawę dróg wydano już 410 tys.533 zł. – Najwięcej, bo aż 160 tys. zł, w styczniu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – To o ok. 110 tys. więcej niż w analogicznym czasie przed rokiem.

Wczoraj, do naszej redakcji, dzwonili kierowcy, którzy utknęli w porannym korku na ul. Krakowskiej i Piłsudskiego. Powód? Na wysokości okrągłej kładki w godzinach porannego szczytu, drogowcy prowadzili prace remontowe. Z tego powodu zamknięto prawy pas ruchu (po stronie urzędu wojewódzkiego). 

– Wypadła tam spora dziura, musieliśmy to naprawić – przekazała Kancelaria Prezydenta Rzeszowa.

– Dlaczego takie naprawy odbywają się wtedy, kiedy jest największy ruch w mieście? – pyta jeden z kierowców, który odcinek od Wiaduktu Śląskiego do okrągłej kładki pokonał w ciągu ponad 15 min. – Korek zaczynał się od przystanku Krakowska Osiedle – dodał.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mieszkaniec ul. Kwiatkowskiego: marzy nam się wielka plaża

Miasto tłumaczy, że uszkodzenia jezdni są tak duże, że liczy się czas ich napraw.

– Nie chcemy z tym zwlekać. Wykorzystując relatywnie dobre warunki pogodowe w ciągu dnia, drogowcy prowadzą remonty. Niestety pogoda wciąż nie pozwala na pracę w nocy, bowiem wciąż temperatury są ujemne – wyjaśnia Artur Gernand. – Jednocześnie przepraszamy kierowców za wszystkie utrudnienia – dodaje.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin