REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Atak nożownika w Stalowej Woli. Chciał zabić z zazdrości?

18-letniego nożownika udało się policji zatrzymać tego samego dnia. Zdjęcie poglądowe. (Fot. KWP Rzeszów)

18-letni mężczyzna w środę, 14 czerwca, zaatakował w Stalowej Woli nożem 28-latka, ciężko go ranił i uciekł. Zatrzymano go jeszcze tego samego dnia. Motywem miała być zazdrość o dziewczynę.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w środowe popołudnie w jednym z garaży przy ul. Popiełuszki w Stalowej Woli. Było przed godziną 18. Niemal natychmiast rozpoczęły się policyjne poszukiwania.

Informacje o zdarzeniu i zatrzymaniu potwierdza prokurator rejonowy Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

– Ustalono, że zaatakowany został 28-letni mężczyzna – informuje prok. Adam Cierpiatka. – Sprawca zadał mu szereg uderzeń nożem w klatkę piersiową i plecy, a następnie uciekł. Sprawca został zatrzymany dzięki sprawnym działaniom operacyjnym Policji.

Napastnika udało się zatrzymać jeszcze tego samego dnia, na terenie Stalowej Woli, w niedalekiej odległości od komendy Policji.  

Zaatakował, ale nie chciał zabić

W czwartek 18-latka przesłuchano. Przyznał się do spowodowania obrażeń, ale zeznał, że nie chciał pozbawić mężczyzny życia. Powodem jego ataku miała być zazdrość o dziewczynę. Świadkami zdarzenia miały być dwie młode kobiety, które wezwały pomoc.

– Z informacji, które otrzymaliśmy w czwartek przed południem ze szpitala wynika, że poszkodowany znajduje się w stanie ciężkim, ale stabilnym – powiedział prokurator.

Prokurator przekazał nam także, że po zakończeniu działań z podejrzanym i postawieniu mu zarzutów zostaną podjęte dalsze czynności. Do sądu ma trafić wniosek o zastosowanie wobec 18-latka tymczasowego aresztu.

Czyn, za który może odpowiadać mężczyzna, może być zakwalifikowany jako usiłowanie zabójstwa. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin