REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 grudnia 2023

Ice King chce nad Jeziorem Tarnobrzeskim pobić lodowaty Rekord Guinnessa

Łukasz Szpunar znany jako Ice King z ekipą Jeziora Aniołów nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Ice King, czyli Łukasz Szpunar (ze skrzydłami) rozpropagował w Tarnobrzegu akcję Jezioro Aniołów, a 4 listopada spróbuje pobić Rekord Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Tego jeszcze nie było. Ice King, czyli tarnobrzeski mors Łukasz Szpunar spróbuje nad Jeziorem Tarnobrzeskim pobić Rekord Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie.

Wielkie Święto Morsowania, podczas którego światową atrakcją będzie bicie Rekordu Guinnesa, zaplanowano na pierwszą sobotę listopada. Impreza rozpocznie się już o 6:29 od wejścia do wody przy wschodzie słońca z wielką rodziną Jeziora Aniołów.

– Ludzie o wielkich sercach z całej Polski ubrani cali na biało i trzymając się za ręce razem wejdą do wody, aby wesprzeć budowę Hospicyjnego Domu Aniołów w Zaleszanach – informuje Łukasz Szpunar, znany jako Ice King, który organizuje wydarzenie i jest pomysłodawcą akcji Jezioro Aniołów.

Jak wynika z planu imprezy o godz. 8:30 Ice King zacznie próbę bicia Rekordu Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie. Obecny rekord Szpunara, który osiągnął na Mistrzostwach Polski, to ponad 4 godziny. Po ponad półrocznym przygotowaniu tarnobrzeżanin chce pobić Rekord Guinnessa i, jako pierwszy człowiek na świecie, uzyskać wynik dwucyfrowy.

Na godz. 12 zaplanowano wspólne wejście wszystkich morsów w celu inauguracji rozpoczęcia sezonu morsowego 2023/2024. W sobotę oraz w niedzielę będzie można także skorzystać nad Jeziorem Tarnobrzeskim z mobilnej krio-komory. Dostępne będą dwie opcje: przebywanie w temperaturze -130 stopni (czyli typowy zabieg w kriokomorze) i morsowanie w temperaturze -50 stopni. Do kriokomory ma zostać wstawiony zbiornik na wodę, w którym będzie można pomorsować w warunkach jak na Syberii.

– Nad wszystkim będzie czuwał jeden z najbardziej doświadczonych ludzi w kraju, jeśli chodzi o obcowanie z zimnem w ekstremalnych warunkach. A mówię oczywiście o Piotrze Marczewskim – informuje Szpunar.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin