Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Ice King chce nad Jeziorem Tarnobrzeskim pobić lodowaty Rekord Guinnessa

Łukasz Szpunar znany jako Ice King z ekipą Jeziora Aniołów nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Ice King, czyli Łukasz Szpunar (ze skrzydłami) rozpropagował w Tarnobrzegu akcję Jezioro Aniołów, a 4 listopada spróbuje pobić Rekord Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Tego jeszcze nie było. Ice King, czyli tarnobrzeski mors Łukasz Szpunar spróbuje nad Jeziorem Tarnobrzeskim pobić Rekord Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie.

Wielkie Święto Morsowania, podczas którego światową atrakcją będzie bicie Rekordu Guinnesa, zaplanowano na pierwszą sobotę listopada. Impreza rozpocznie się już o 6:29 od wejścia do wody przy wschodzie słońca z wielką rodziną Jeziora Aniołów.

– Ludzie o wielkich sercach z całej Polski ubrani cali na biało i trzymając się za ręce razem wejdą do wody, aby wesprzeć budowę Hospicyjnego Domu Aniołów w Zaleszanach – informuje Łukasz Szpunar, znany jako Ice King, który organizuje wydarzenie i jest pomysłodawcą akcji Jezioro Aniołów.

Jak wynika z planu imprezy o godz. 8:30 Ice King zacznie próbę bicia Rekordu Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie. Obecny rekord Szpunara, który osiągnął na Mistrzostwach Polski, to ponad 4 godziny. Po ponad półrocznym przygotowaniu tarnobrzeżanin chce pobić Rekord Guinnessa i, jako pierwszy człowiek na świecie, uzyskać wynik dwucyfrowy.

Na godz. 12 zaplanowano wspólne wejście wszystkich morsów w celu inauguracji rozpoczęcia sezonu morsowego 2023/2024. W sobotę oraz w niedzielę będzie można także skorzystać nad Jeziorem Tarnobrzeskim z mobilnej krio-komory. Dostępne będą dwie opcje: przebywanie w temperaturze -130 stopni (czyli typowy zabieg w kriokomorze) i morsowanie w temperaturze -50 stopni. Do kriokomory ma zostać wstawiony zbiornik na wodę, w którym będzie można pomorsować w warunkach jak na Syberii.

– Nad wszystkim będzie czuwał jeden z najbardziej doświadczonych ludzi w kraju, jeśli chodzi o obcowanie z zimnem w ekstremalnych warunkach. A mówię oczywiście o Piotrze Marczewskim – informuje Szpunar.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin