REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Podawał nieletnim wódkę i uprawiał z nimi seks. Pedofil z Tarnobrzega skazany

Rafał W. został skazany na 5 i pół roku pozbawienia wolności.
Decyzją Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Rafał W. został skazany na 5 i pół roku więzienia. Wyrok ten jest prawomocny. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

12 września br. przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu zapadł prawomocny wyrok w sprawie Rafała W. Prokuratura oskarżyła 45-latka m.in. o podawanie wódki i piwa małoletnim, całowanie ich, dotykanie, doprowadzenie do obcowania, robienie nagich zdjęć, groźby i rękoczyny.

Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zarzucił Rafałowi W. m.in.:

  • wielokrotne doprowadzenie do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia po uprzednim wprowadzaniu jej w stan upojenia alkoholowego,
  • doprowadzenie do poddania się innym czynnościom seksualnym przez dwie małoletnie osoby poniżej 15 roku życia – również po uprzednim wprowadzeniu ich w stan upojenia alkoholowego,
  • a także doprowadzenie przemocą małoletniej pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej.

Długa lista grzechów

Wszystkich zarzuconych aktem oskarżenia czynów, Rafał W. miał się dopuścić w 2020 r. na terenie Tarnobrzega. Proces tarnobrzeżanina, ze względu na dobro pokrzywdzonych małoletnich, toczył się z wyłączeniem jawności zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji. Jawne było natomiast odczytanie wyroków.

Odczytanie długiej listy grzechów Rafała W. daje obraz tego, co działo się między nim a małoletnimi, z którymi lubił spędzać czas.

Mężczyzna kupował wódkę i piwo, częstował nimi dziewczynki, a potem w stosunku do niektórych wykazywał pedofilskie skłonności. Miał je całować, dotykać po ciele oraz miejscach intymnych, miał także doprowadzać do innych czynności seksualnych i obcowania płciowego.

Mężczyzna nie miał skrupułów w stosunku do dziewcząt, z którymi imprezował. Jednej z nich zrobił podstępem nagie zdjęcia, inną pobił. Miał także zakłócać spokój, grozić.

Z rozmów uczestników procesu zasłyszanych na korytarzu sądowym wynika, że Rafał W. czuł się bezkarny. W trakcie trwania procesu miał umniejszać swoją winę, wybielać się i nie przyznawać do części zarzutów. Do końca liczył na łagodne potraktowanie przez sąd.

Prawomocny wyrok – 5 i pół roku więzienia

Blisko rok temu Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu uznał 45-letniego obecnie mężczyznę za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów. Wyznaczył mu wtedy łączną karę 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zakazał także zbliżania się do pokrzywdzonych przez niego małoletnich na odległość 100 metrów przez okres nie mniejszy niż 2 lata. A w przypadku niektórych osób jeszcze dłużej.

Rafał W. nie może także wykonywać zawodu związanego z opieką i wychowaniem dzieci przez okres 5 lat od uprawomocnienia się wyroku. Osoby przez niego pokrzywdzone mają otrzymać od niego nawiązkę w wysokości 500 zł, 5 tys. zł i 10 tys. zł. Kosztami procesu w wysokości ok. 44 tys. zł sąd obarczył Skarb Państwa.

12 września, Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał w mocy w całości tamten wyrok.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin