Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Tarnobrzeskie szkoły kuszą i rekrutują

Podczas Dnia Otwartego w „czwórce” można było m.in. zobaczyć na czym polegają chemiczne i fizyczne eksperymenty naukowe i zobaczyć zbudowane przez uczniów roboty. (Fot. Małgorzata Rokoszewska)

W Tarnobrzegu ruszyła elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych. Rodzice mają czas na złożenie wniosków do 22 marca. Później system będzie nieaktywny.

Rodzice uczniów, którzy chcą, aby ich dziecko rozpoczęło naukę w jednej z tarnobrzeskich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto, mają do wyboru osiem placówek. Cztery w centrum Tarnobrzega – te o numerach 3, 4, 9 i 10 oraz cztery na osiedlach, gdzie nie znajdują się bloki wielorodzinne, nazywane także osiedlami rolniczymi. Chodzi o „szóstkę” w Miechocinie, „siódemkę” w Mokrzyszowie, „ósemkę” w Wielowsi i „jedenastkę” w Sobowie.

Na terenie miasta działają także dwie dodatkowe szkoły Publiczna Szkoła Katolicka oraz Społeczna Szkoła Podstawowa im. Małego Księcia.

W tarnobrzeskich szkołach prowadzonych przez miasto, 12 kwietnia 2023 r., o godzinie 8, zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów. Natomiast 21 kwietnia, o godzinie 8, zostaną opublikowane listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów.

– W terminie 26 kwietnia  do 9 maja 2023 ruszy nabór uzupełniający z wykorzystaniem systemu rekrutacji do klas I w publicznych szkołach podstawowych, w których będą jeszcze wolne miejsca – informuje tarnobrzeski magistrat w portalu Innowacyjny Tarnobrzeg, przez który prowadzona jest rekrutacja.

Kolejność zgłoszeń elektronicznych nie ma znaczenia. Ważne, aby zarejestrować dziecko w systemie rekrutacyjnym oraz dostarczyć wymagane dokumenty do szkoły I wyboru. 

Tarnobrzeskie podstawówki „walczą” o uczniów, prezentując im swoją ofertę podczas dni otwartych. W ubiegłym tygodniu, takie zajęcia, na których można było zobaczyć jak się uczy, bawi i trenuje w szkolnych obiektach zorganizowano w „czwórce”. Dzieci i rodzice mieli okazję zwiedzić i zobaczyć pracownie chemiczną i fizyczną, gdzie przygotowano dla nich pokazy eksperymentów, wziąć udział w warzywno-owocowej zabawie na świetlicy, pokazowej lekcji języka angielskiego i poczuć się jak na prawdziwym treningu na sali gimnastycznej. Całość zwiedzenia rozpoczął pokaz magika.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin